"Željo" se mučio protiv Brotnja, pa postigao dva gola za tri minuta

Trijumf Sarajlija u petoj kontrolnoj utakmici

Prijateljska utakmica Brotnjo Željezničar 0 2 Izvor: Armin Heric/Armin Heric/fkz.ba

Fudbaleri Željezničara uspjeli su da savladaju federalnog prvoligaša Brotnjo iz Čitluka u novoj kontrolnoj utakmici, ali put ka pobjedi nije bio nimalo lagan.

Ipak, u periodu od 73. do 76. minuta, izabranici Amara Osima postigli su dva pogotka i trijumfovali u petom kontrolnom duelu u sklopu priprema za nastavak sezone.

Za "plave" su na današnjem meču dosuđena dva penala – onaj iz 3. minuta Ermin Zec nije pretvorio u gol, ali zato je precizan bio Samir Bekrić u 73. minutu, kada je sa "kreča" pogodio rašlje gola Čitlučana.

Konačnih 2:0 postavio je, nedugo kasnije, mladi fudbaler sarajevskog tima Salko Nargalić.

Željezničar je, inače, u dosadašnjem toku priprema savladao Mladost iz Doboja kod Kaknja (4:1), potom remizirao sa Veležom (0:0), upisao poraz u duelu sa Zrinjskim (2:1), a na kraju deklasirao Slogu iz Ljubuškog (8:1).