Krupi utješni gol, Željezničaru pobjeda u pripremnom meču u Međugorju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Plavi slavili golovima Štilića i Lendrića.

Prijateljska utakmica Željezničar - Krupa 2-1 Izvor: Armin Heric/Armin Heric/fkz.ba

Fudbaleri Željezničara i Krupe odigrali su prijateljski meč u Međugorju, a pobjedu su odnijele Sarajlije rezultatom 2:1.

Prvih 45 minuta završeno je rezultatom 1:1 da bi Željezničar pet minuta prije kraja stigao do pobjede golom Lendrića.

Plavi su bili konkretniji i imali inicijativu tokom većeg dijela meča, pa i prvu priliku preko Juričiće, potom i kasnije preko Veselinovića, kada fudbaleri Krupe izbijaju loptu sa gol linije.

Međutim, odbijena lopta u korner, samo je odgodila pogodak Željezničara za vođstvo. Poslije kornera Štilić je oboren u šesnaestercu, da bi potom sam izveo jedanaesterac i pogodio za 1:0.

Muftić ne nešto kasnije dva puta bio siguran nakon pokušaja igrača Krupe, da bi u posljednjim trenucima prvog dijela Krupa ipak stigla do izjednačenja preko Pavlovića.

U drugom poluvremenu gotovo bez prilika, da bi Lendrić ipak pet minuta prije kraja nakon ubacivanja Alispahića zatresao mrežu za konačnih 2:1.