Kakva pobjeda Dinama iz Zagreba: Slavlje na "svemirskom" stadionu u Rusiji, mogu i dalje u Ligi Evrope!

Zanimljivi rezultati u prvim mečevima 1/16 finala Lige Evrope.

Liga Evrope Krasnodar Dinamo Zagreb 2 3 Izvor: MN PRESS

Veliki remi Zvezde, a velika pobjeda Dinama!

Fudbaleri zagrebačkog Dinama su u gostima pobijedili Krasnodar (3:2), a golove za hrvatski klub postigli Bruno Petković u 15. i 54. minutu i Ijaj Atimven u 75. minutu, dok su strijelci za Krasnodar su bili Markus Berg u 28. i Viktor Klason u 69. minutu.

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su na neutralnom terenu u Torinu ekipu Real Sosijedada sa ubjedljivih 4:0, u prvom meču šesnaestine finala Lige Evropa.

Junajted je na "Puškaš Areni" poveo u 27. minutu golom Bruna Fernandeša, isti igrač je u 57. minutu duplirao prednost engleskog tima, da bi Markus Rašford u 65. minutu povisio na 3:0. Ubjedljivu pobjedu Junajteda potvrdio je Danijel Džejms u 90. minutu.

Jednom nogom u narednoj rundi je i Totenhem, koji je večeras u Budimpešti pobijedio Volfsberger 4:1.

Ekipa Žozea Morinja je pitanje pobjednika na ovom meču riješila poslije samo 35 minuta igre. Golovima Son Hjun Mina u 13, Gareta Bejla i 28. i Lukasa u 34. minutu, Totenhem je stigao do velikih 3:0.

Utješni gol za Volfsberger postigao je Mihael Lindl u 55. minutu sa penala, a konačan rezultat postavio je Karlos Vinisujus u 90. minutu.

Fudbaleri Rome su u gostima slavili protiv Brage 2:0, golovima Edina Džeka u petom i Borhe Majorala u 87. minutu.

Olimpijakos je na svom terenu pobijedio PSV 4:2.

Andreas Buhalakis je u devetom minutu donio vođstvo Olimpijakosu, izjedančio je Eran Zahavi pet minuta kasnije, a za novu prednost grčkog tima pogodio je Jan M'Vila u 37. minutu.

Zahavi je u 40. minutu ponovo poravnao rezultat, Jusef El Arabi je u drugom minutu sudijske nadokande vremena pogodio za 3:2, a pobedu Olimpijakosa potvrdio je Jorgos Masuras. ;

Fudbaleri Jang Bojsa pobijedili su kao domaćini Bajer Leverkuzen sa 4:3.

Vodio je Jang bojs 3:0 na poluvremenu golovima Kristijana Fasnahta u trećem, Teozona Sibačija u 19. i Elija Mešeka u 44. minutu.

Bajer je u drugom poluvremenu stigao do izjednačenja pogocima Patrika Šika 49. i 52. i Muse Diabija u 68, a pobjedu domaćem timu donio je Sibači u 89. minutu.

Na meču Slavije iz Praga i Lestera nije bilo golova.

Revanš mečevi su na programu za nedelju dana.