Nekoliko veoma uzbudljivih mečeva u Ligi Evrope.

Tadić stvorio preokret Ajaksa: ''Kopljanici'' gazili u nadoknadi, Rendžers napravio čudo! Izvor: Tanjug/AP/Michel Spingler

Ekipa Ajaksa je, u posljednjih nekoliko minuta, stigla do velikog preokreta na gostovanju Lilu. Zaslužan za to bio je i Dušan Tadić, koji je u samom finišu meča postigao gol sa bijele tačke za izjednačenje.

Nakon tog gola strijelac je bio Brobi, pa je holandski tim stigao do velikog kapitala pred revanš meč koji će se igrati za sedam dana u Amsterdamu.

U preostalim mečevima drugog termina viđeno je nekoliko nevjerovatno efikasnih mečeva. Antverp i Rendžers su odigrali pravi spektakl, pošto su Škoti u posljednjim minutima meča napravili preokret i stigli do pobjede od 4:3 u Belgiji!

Zvezdin evropski rival Hofenhajm, protivnik iz grupne faze, imao je prednost nad Moldeom od 3:1, ali su Norvežani na svom terenu stigli do 3:3! Iako nisu uspjeli da okrenu u potpunosti, rezultat im daje nekakvu nadu pred revanš koji se igra u Njemačkoj.

Važne pobjede na gostovanju su upisali Viljareal i Šahtjor, Granada je na svom terenu ''razbila'' Napoli, dok su Benfika i Arsenal remizirali.

Rezultati mečeva od 21:00

Antverp - Rendžers 3:4

Benfika - Arsenal 1:1

Granada - Napoli 2:0

Lil - Ajaks 1:2

Makabi - Šahtjor 0:2

Molde - Hofenhajm 3:3

Salcburg - Viljareal 0:2