RB Lajpcig od 0:2 do 3:2 protiv "koltova" iz Menhengladbaha!

Fantastičan preokret lajpciškog tima protiv Borusije za nastavak trke za Bajernom.

RB Lajpcig - Borusija Menhengladbah 3:2, Bundesliga, 23. kolo Izvor: Tanjug, AP Photo/Michael Sohn

Iz dvojke u keca!

RB Lajpcig je gubio na svom terenu od Borusije iz Menhengladbaha rezultatom 0:2 već poslije prvih 20 minuta, ali je u nastavku uspio da se vrati i stigne do preokreta koji mu je osigurao samo dva boda minusa u odnosu na vodeći minhenski Bajern.

RB LAJPCIG - BORUSIJA MENHENDGLADBAH 3:2 (0:2)

Najprije su "koltovi" poveli u šestom minutu golom iz penala koji je realizovao Jonas Hofman, a šok na stadionu "Red Bul Arena" izazvao je Markus Tiram sjajnim udarcem glavom u suprotan ugao golmana Petera Gulačija.

Međutim, u drugom dijelu je RB Lajpcig krenuo da se budi, pogodio je mrežu Aleksander Serlot, koji je poništio VAR u 50. minutu, ali je bio jasan pokazatelj da se domaći neće predati uprkos minusu od dva gola.

Najprije je u 57. minutu Kristofer Nkunku smanjio na asistenciju Marsel Halstenberga, da bi devet minuta kasnije Jusuf Poulsen uz malu pomoć stative pogodio za izjednačenje - 2:2.

I kad se očekivalo da će utakmica biti završena remijem, domaći su stigli do pobjede u trećem minutu sudijske nadoknade.

Centrirao je Nkuku, a na drugoj stativi je najviši u skoku bio Aleksander Selot i plasirao loptu u mrežu.

Mreža "koltova" zatresla je još i u 95. minutu kada je pogodio Emil Forsberg, ali taj pogodak je opravdano poništen zbog ofsajda.