KAKAV "DER KLASSIKER"! Holand zabio nakon 75 sekundi, Bajern okrenuo od 0:2 do 4:2!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Nakon samo devet minuta Borusija imala prednost 2:0, do 88. minuta imala je bod, a onda ostala bez svega! Bajern preokrenuo u finišu uz het-trik Roberta Levandovskog!

Bundesliga Der Klasiker Bajern - Borusija Erling Braut Holand Izvor: Tanjug/Sven Hoppe/Pool via AP

Fantastičan „Der Klassiker“ odigrali su Bajern i Borusija u subotu na Alijanc Areni u kojem je prštalo od početka do kraja, od prve do posljednje minute!

Na prethodna dva njihova duela viđeno je po pet golova, ove subote čak šest i veliki preokret Bajerna od 0:2 do 4:2 uz veliki okršaj dva najveća imena Bundeslige – Levandovski vs. Holanda.

Erlingu Brautu Holandu je pripao početak, matirao je Nojera već u 75. minutu, potom još jednom za vođstvo milionera 0:2 nakon samo devet minuta igre, ali onda je Robertu Levandovskom zasmetala činjenica da se Norvežanin pretvara u junaka.

Dva gola postigao je poljski napadač do kraja prvog poluvremena i vratio Bajern u igru, a nakon što je Holand napustio teren zbog povrede, Borusija je izdržala još neko vrijeme, sve do 88. minuta, a onda novi šok u Minhenu!

Kada se očekivalo da će se Borusija nekako odbraniti Leon Gorecka je zabio za 3:2, da bi Levandovski svojim het-trikom završio sjajno veče na Alijanc Areni – 4:2!

Njegovim 31. golom u sezoni Bajern je upisao peti uzastopni trijumf u „Der Klassikeru“ i vratio se na lidersku poziciju na tabeli koju mu je na kratko preuzeo Lajpcig.

BAJERN - BORUSIJA DORTMUND 4:2 (2:2)

"Blickrig" Borusije počeo je već u drugom minutu kada je norveški napadač nakon dodavanja Dilejnija iskoristio lošu reakciju Džeroma Boatenga i njegovo oklijevanje kaznio svojim 18. pogotkom u sezoni. I to poslije samo 75 sekundi igre!

Onaj 19. je stigao samo nekoliko minuta kasnije!

Bavarci se još nisu oporavili od šoka na Alijanc areni, a sjevnula je kontra Borusije i novi pogodak u desetom minutu!

Šulc je bio asistent, a Holand rutinski pogodio za 0:2 u Minhenu!

Izvor: Tanjug/Guenter Schiffmann/AP

Bajern je uspio da se vrati u igru zahvaljujući pomalo i neopreznoj igri Dortmunda u odbrani.

Previše prostora ostavili su defanzivci Borusije Liroju Saneu, a njemački reprezentativac je to iskoristio i uputio sjajan pas na peterac za Levandovskog koji ne promašuje - 1:2!

Nova greška fudbalera Borusije surovo je kažnjena minut prije kraja prvog poluvremena,

Dahud je u svom šesnaestercu faulirao Komana i nakon reakcije iz VAR sobe dosuđen je jedanaesterac koji je Levandovski pretvorio u svoj 30. gol ove sezone!

Izvor: Tanjug/AP/Sven Hoppe/dpa

Nakon goleade u prvom poluvremenu, mnogo drugačije bilo je u nastavku u kojem smo umjesto golova bilježili povrede, bar do posljednje tri minute...

Pokušala je Borusija novim pritiskom na startu drugog poluvremena da ponovo iznenadi Bajern, međutim, nakon što to nije urodilo plodom, a Bajern uspostavio dominaciju Borusija Dortmund našla se u sve većim problemima.

Njena odbrana nekako odbijala je napade domaćina, ali problem se pojavio u napadu.

Holandu je u nekom od duela stradao zglob i Norvežanin je morao napolje, što je bio ogroman hendikep za ekipu Edina Terzića.

Iako je ubrzo rezultat poravnat i u povredama nakon što je Boateng napustio teren zbog povrede zadnje lože, Bajern je imao sve u svojim rukama, a to nikada nije dobro za protivnika.

Borusija je imala bod u ruci sve do 88. minuta, a onda je Gorecka preokrenuo na 3:2, da bi samo dvije minute kasnije Levandovski ovjerio jubilarnu 50. pobjedu u prvenstvenim okršajima Bajerna i Borusije Dortmund.

"Milioneri" su ostali na 25, a ostali su i na šestoj poziciji na tabeli, dok se Bajern vratio na čelnu poziciju sa dva boda više od Lajpciga.