Iako silno oslabljeni, Banjalučani odigrali sjajnu partiju u Hercegovini i bez ikakvih problema plasirali se u polufinale Kupa BiH. Vranješ i Ziljkić pogađali, Lakić na debiju odbranio penal. Debitovao i Moraitis, izborio penal, koji u gol nije pretvorio Meleg.

NK Široki Brijeg - FK Borac Banjaluka četvrtfinale Kupa BiH UŽIVO www.mondo.ba Izvor: Promo/NK Široki Brijeg

Borac je u polufinalu Kupa BiH!

Fudbaleri iz Banjaluke očitali su pravu fudbalsku lekciju domaćinu sa "Pecare", slavili 2:0 golovima Stojana Vranješa i Almedina Ziljkića, te izborili plasman među četiri najbolje ekipe u kup takmičenju.

Osim dva gola, vidjeli smo i dva promašena jedanaesterca, po jedan na obje strane, a na golu Banjalučana istakao se Nikola Lakić, koji je na debiju uspio da sačuva svoju mrežu, te odbrani šut Alena Jurilja sa "bijele tačke".

ŠIROKI BRIJEG - BORAC 0:2 (0:2)
/Vranješ 28, Ziljkić 32/

Već od starta vidjelo se da su fudbaleri Borca odlučni da pokažu da je slab nastup protiv Veleža prošlog vikenda bio samo loš dan, te da dokažu svom treneru Marku Maksimoviću da mogu mnogo više od onog viđenog u Mostaru.

Banjalučani su dominirali u prvih pola sata, a u veoma kratkom periodu postigli su dva gola.

Prvo je u 28. minutu Vranješ iskoristio asistenciju Elvisa Mehanovića, te iz neposredne blizine pogodio za vođstvo gostiju, da bi četiri minuta kasnije Lakić sjajno degažirao loptu, koja je preletjela sve, stigla do Ziljkića, koji je povisio na 2:0.

Pogledajte golove Borca...

Borac je bio bolji rival i u nastavku. Iako su domaći napadali, pokušavali doći do gola, sjajno je stajala gostujuća ekipa.

Veliku šansu da se vrate u meč Širokobriježani su imali u 64. minutu, kada je Đorđe Ćosić skrivio jedanaesterac, ali je Lakić sjajnom intervencijom zaustavio šut Jurilja.

Promašeni kazneni udarac kao da je u potpunosti blokirao domaće, koji do kraja nisu uspjeli da se vrate.

Borac je mogao i ubjedljivije slaviti. Grčki napadač Panajotis Moraitis debitovao je u 65. minutu, kada je na terenu zamijenio Mehanovića, a u 93. minutu iznudio je jedanesterac.

Ipak, šut Dejana Melega uspio je da odbrani Martin Zlomislić, pa je ostalo 0:2.

Osim Borca, plasman u polufinale obezbijedili su Klis iz Buturović Polja i Tuzla siti, dok će posljednji putnik biti poznat nakon večerašnjeg duela Sarajeva i Zrinjskog (18.30).

N A J A V A:

Široki Brijeg ili Borac?

Ko će se plasirati u polufinale Kupa BiH i nastaviti put ka Evropi kroz najmasovnije takmičenje?

Da li će novčana kazna zbog izuzetno lošen nastupa u Mostaru protiv Veleža razdrmati banjalučke "crveno-plave"?

Odgovor na ovo pitanje saznaćemo danas poslije podne, kada bude odigran susret četvrtfinala Kupa BiH na "Pecari", u kojem će od 16 časova Široki Brijeg ugostiti Borac.

Susret iz Širokog Brijega pratićemo UŽIVO, a detalje meča možete pronaći u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

Prije početka duela, prisjetite se šta su u najavi rekli u FK Borac i NK Široki Brijeg.

17:52

KRAJ

17:52

90+3' - Zlomislić brani

Loše je Meleg šutirao, Zlomislić je lako odbranio.

17:51

90+3' - Penal za Borac!

Moraitis je izborio jedanaesterac, Borac ima prilikua za 0:3!

17:49

+3

Još tri minuta nadoknade.

17:48

90' - Trostruka izmjena u Borcu

Donald Mols, Siniša Dujaković i David Čavić ulaze u igru umjesto Vranješa, Borovčanina i Zakarića

17:39

81' - Ulazimo u finiš

Desetak minuta do kraja, Borac čuva stečenu prednost iz prvog dijela. Pokušavaju domaći, sada je bila gužva u šesnaestercu Banjalučana, ali ostaje 0:2.

17:37

78' - Majiću žuti karton

Majić je prvi igrač u domaćem sastavu sa žutim kartonom.

17:31

71' - Dvostruka izmjena kod Širokobriježana

Vukoja i Jurilj su završili meč, mijenjaju ih Majić i Maganjić.

17:28

70' - Meleg umjesto Ziljkića

Izlazi strijelac drugog gola za Borac Ziljkić, a umjesto njega na terenu je Dejan Meleg.

17:24

65' - Ulazi Moraitis

Još jedan debitant u timu Borca. Panajotis Moraitis mijenja Mehanovića.

17:23

64' - Lakić brani, ostaje 0:2!

Sjajna odbrana golmana Borca, pročitao je Jurilja i odbranio kazneni udarac. Lopta se ponovo odbila do igrača domaćih, koji ni iz "popravnog" ne uspijeva da pogodi cilj.

17:21

63' - Penal za domaće

Ćosić je faulirao Ikića, biće penal za domaće.

17:18

58' - Prva izmjena

Prva izmjena na utakmici, Mujo Šabić je zamijenio Stipu Jurića.

17:17

58' - Pokušaj Jurilja, bez opasnosti po gol Borca

Pokušavaju domaći na sve načine zaprijetiti golu Lakića, ali i dalje nema uzbuđenja pred golom Borca. Sada je Jurilj šutirao iz daljine, ponovo visoko preko gola.

17:06

48' - Pokušaj Vranješa

Sjajan trk Vranješa koji je izborio korner. Udarac iz ugla izveo je Ziljkić, Vranješ je šutirao glavom, lopta odlazi pored gola.

17:03

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Nema izmjena na startu nastavka.

16:47

POLUVRIJEME

Borac zasluženo vodi 2:0 golovima Vranješa i Ziljkića. Potpuna dominacija gostiju u prvih 45 minuta.

16:47

45+2' - Dobar napad Širokog Brijega

Tečna akcija domaćih, Jurilj je uposlio Stanića, koji šutira visoko preko gola.

16:44

44' - Opomena i za Ćosića

Sudar Ćosića i Ikića, fudbaler Borca bio je nešto grublji u duelu, te je zaradio žuti karton.

16:41

42' - Dominacija Borca!

Borac mnogo bolji, što govori i pogled na statistiku. Šutevi 0:5, u okvir gola 0:4!

16:37

37' - Poništen gol domaćih

Zbog ofsajda, poništen je gol Jurilja.

16:33

32' - GOOOL!!! Ziljkić pogađa za 0:2!

Lakič je degažirao loptu, ona je preletjela preko Mehanovića, ali i odbrane Širokog Brijega, Ziljkić se našao na pravom mjestu i pogodio za 0:2.

16:29

28' - GOOOLLL! Vranješ pogađa za vođstvo Borca 0:1!

Mehanović je glavom spustio za Vranješa, koji pogađa za 0:1.

16:26

25' - Velika prilika za Borac!

Mogao je Borac sada do vođstvo. Vranješ je dobro proigrao Mehanovića, koji je izašao pred Zlomislića, ali golman domaćih brani. Lopta se zatim vratila kapitenu Banjalučana, čiji pokušaj je uspjela da izblokira odbrana Širokobriježana.

16:21

20' - Žuti karton za Subića

Prva javna opomena na meču. Zaradio ju je Aleksandar Subić. Defanzivac Borca neoprezno je startovao na Ivana Ikića i našao se u bilježnici sarajevskog arbitra.

16:15

Tuzla siti drugi polufinalista

Fudbaleri Tuzta sitija bili su uspješniji u penal seriji i savladali željezničar 3:2. U regularnih 90 minuta bilo je 1:1.

16:18

15' - Bez prilika

Čvrsta, tvrda utakmica za sada, nema prilika u prvih 15 minuta meča.

16:07

7' - Prvo uzbuđenje

Tražili su sada domaći jedanaesterac nakon gužve u kaznenom prostoru Borca, ali je sudija Mulahasanović dosudio prekršaj u napadu.

16:05

Borac bez Pavlovića

Na golu Borca nema standardnog čuvara mreže Bojana Pavlovića, koji je na kraju jučerašnjeg treninga osjetio bol u leđima, tako da na golu "crveno-plavih" debituje Nikola Lakić.

16:00

1' - Počeo je meč

15:57

Klis u polufinalu

Federalni drugoligaš Klis iz Buturović Polja prvi je polufinalista Kupa BiH. Klis je savladao Zvijezdu 09 1:0 pogotkom Mirze Pirije, te izborio plasman među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju.

Na "Tušnju" će penali odlučiti putnika u polufinale, duel Tuzla sitija i Željezničara okončan je bez pobjednika, 1:1.

15:46

Službena lica:

Glavni sudija na "Pecari" biće Adis Mulahasanović iz Sarajeva, a pomagaće mu sunarodnici Emir Zahiragić i Enes Đozić. Četvrti arbitar je takođe Sarajlija Haris Kaljanac.

Delegat će biti Dragomir Đajić (Istočna Ilidža), a posmatrač suđenja Predrag Stankić (Bijeljina).