ISTORIJA! Drugoligaš KLISnuo u polufinale Kupa BiH! PENALI odlučili na Tušnju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Poznat prvi polufinalista Kupa BIH, a drugog smo dobili poslije penal serije na meču između Tuzla sitija i Željezničara.

KUP BIH četvrtfinale Rezultati Klis u polufinalu penali Tuzla siti - Željezničar Izvor: Anadolija/Željko Miličević

Federalni drugoligaš Klis iz Butorović polja prvi je polufinalista BIH pošto je u meču četvrtfinala sa minimalnih 1:0 savladao prvoligaša iz RS, Zvijezdu 09.

U isto vrijeme igrao se i meč između Tuzla sitija i Željezničara, ali se nakon 1:1 u regularnih 90 minuta izvoili penali koji su odlučili pobjednika, a to je ekipa Husrefa Musemića.

Žrijeb polufinala četvrtfinala Kupa BIH htio je da u tri igraju premijerligaši, a da četvrto igraju drugoligaš iz FBIH i prvoligaš iz RS.

U tom okršaju slavio je nižerangirani Klis iz Butorović polja i napravio ne samo veliko iznenađenje, nego i najveći uspjeh u istoriji kluba.

Pogodak koji je odveo Klis u polufinale bio je apsolutno vrijedan toga, pošto je Pirija u 40. Minutu postigao prelijep gol pogodivši same rašlje.

Nije bilo mnogo prilika na ovom meču, tek u finišu viđena su prava uzbuđenja, kada su domaći pogodili stativu, a nakon toga i Kozić je imao stopostotnu šansu, ali je šutirao pored gola.

Nakon samo nekoliko dana novi derbi odigrali su Tuzla siti i Željezničar, ovoga puta u Kupu BIH.

Husref Musemić i njegov Tuzla siti bili su blizu novog trijumfa protiv Amara Osima, pošto je Tuzla siti poveo golom Brkića, međutim, prednost je trajala svega desetak minuta.

Bekrić je pogodio za 1:1 iz jedanaesterca i vratio sve na početak.

Do kraja se igralo prilično otvoreno, Mujezinović je čak pogodio stativu u posljednjim trenucima meča, ali je rezultat ostao 1:1 pa o pobjedniku odlučuju penali.

Potom se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca gdje je uspješniji bio sastav domaćeg tima.

Štilić je prvi šutirao i pogodio prečku, a potom su precizni bili Lučić, Rustemović, Ubiparip na jednoj, te Ikić i Lendrić na drugoj strani, a pored Štilića nesiguran sa bijele tačke bili su i Vrhovac i Milićević, pa je Željezničar takmičenje u Kupu BiH okončao u četvrtini finala BiH.