Srbi pogađali mrežu u Ređo Emiliji: Đuričić i Lazović odlični, ali Filipu pripao kompletan plijen!

Srpski reprezentativci Filip Đuričić i Darko Lazović pogađali su u subotu mrežu na "Mapei" stadionu, ali se na kraju više radovao fudbaler Sasuola, čiji je tim stigao do sva tri boda.

Sasuolo - Verona, Serija A, 27. kolo, Filip Đuričić, Darko Lazović Izvor: Tanjug, Massimo Paolone/LaPresse via AP

Duel Sasuola i Verone, koji je bio i svojevrstan dvoboj između dva reprezentativca Srbije, pripao je ekipi Filipa Đuričića!

SASUOLO - VERONA 3:2 (1:1)

Iako je Đuričićev reprezentativni kolega Darko Lazović u finišu prvog poluvremena poništio rano vođstvo domaćina za koje se postarao Manuel Lokateli, a kasnije i upisao asistenciju za 2:2, Sasuolo je ipak stigao do 10. pobjede u sezoni.

Poslije brzog gola i vođstva domaćina, Lazović je u 43. minutu majstorski završio akciju gostiju - 1:1.

Početkom drugog poluvremena, Đuričić je opet donio prednost Sasuolu - poslije duge akcije domaćina našao se sam iskosa sa lijeve strane i pogodio suprotan ugao - 2:1.

Ipak, Lazović je u 79. minutu pripremio novi izjednačujući pogodak Verone, koji je postigao Federiko Dimarko, ali je samo dva minuta kasnije poslije gužve u šesnaestercu Sasuolo po treći put stigao do prednosti.

Ovoga puta, gol je postigao Hamed Traore, koji je odbijenu loptu kroz šumu nogu sproveo iza leđa golmana Marka Silvestrija - 3:2.

Taj pogodak, ispostavilo se na kraju donio je vrijedna tri boda, kojim je Sasuolo zamijenio upravo Veronu na osmom mjestu za podgrijavanje nade da se naredne sezone može domoći plasmana u evropska takmičenja.