Arminija šokirala Leverkuzen: Bajer – JAPAN 1:2!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Za veliko iznenađenje na BajAreni pobrinula se dvojica Japanaca!

Bundesliga 25 kolo Bajer Leverkuzen - Arminija 1-2 Izvor: Tanjug/AP/Ina Fassbender

Samo što su prekinuli niz bez trijumfa fudbaleri Bajera iz Leverkuzena ponovo su doživjeli poraz, i to na svom terenu!

Sva tri boda sa BajArene pobjedom 2:1 odnijela je ekipa za koju se malo ko nadao, Arminija iz Bilefeld, koja je do ovog meča bila pretposljednja na tabeli!

Umjesto bodova kojima bi se vratili u borbu za mjesto koje vodi u Ligu šampiona, „farmaceuti“ su upisali treći vezani poraz na svom terenu, računajući i onaj od Jang Bojsa u Ligi Evrope, a za sve su krivi Japanci!

Navijači Arminije iz Bilefelda možda su se čudili kada je uprava njihovog kluba u posljednja dva prelazna roka dovodila Japance, ali se to u nedjelju isplatilo.

Ritsu Doan i Masaja Okugava koji su pozajmljeni od PSV-a i Salcburga pogađali su mrežu Lenarta Grila koji je u odsustvu povrijeđenog Lukaša Hradeckog upisao svoj tek treći nastup ove sezone.

Arminija je imala duplo manji posjed lopte pa je logično morala da koristi kontranapade, a to je radila na najbolji način.

Doan je u 18. minutu zakucao loptu pod prečku, poslije asistencije Gebauera, a njegov sunarodnik Okugava je sve sam uradio u 57. minutu i loptu ispod Grila poslao u mrežu za vođstvo 2:0.

Međutim, nije sve bilo gotovo.

Za pravu dramu u finišu pobrinuo se Patrik Šik pet minuta prije kraja kada je odbijenu loptu nakon akcije koju je sam inicirao poslao u mrežu.

Njegov pogodak priznat je nakon provjere video snimka, a potom su domaći nastavili sa žestokom ofanzivom.

Do kraja su međutim pogađali samo spoljni dio mreže, jer su Ortega i njegova odbrana branili sve što se moglo braniti i na krjau stigli do druge pobjede kojom su pobjegli sa dna tabele.