Mesi na tronu sa Ćavijem, u nedjelju legenda Barse pada: Leo je ušao u istoriju, a uz to je postigao golčinu! VIDEO

Barselona je lako pobijedila Uesku, a ovo je bio specijalan meč za Lionela Mesija.

Barselona Ueska Mesi 767 utakmica za Barselonu izjednačio rekord Ćavija Izvor: Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Lionel Mesi je izjednačio rekord po broju odigranih mečeva za Barselonu kada se pojavio na meču sa Ueskom.

Barselona je rutinski pobijedila, a sjajni Argentinac je odigrao svoj 767. meč u svim takmičenjima za katalonski klub.

BARSELONA - UESKA 4:1 (2:1)

/Mesi 13, 90, Grizman 35, Mingeza 53; Mir 45+4)

Mesi je na ovom meču postigao prvi gol u 13. minutu i to sa stilom! Postao je prvi igrač u istoriji Primere koji je u 13 sezona zaredom postizao po 20 ili više golova pošto je poslao pravi projektil u mrežu protivnika.

Prije poluvremena je Antoan Grizman još jednim pogotkom sa ivice šesnaest metara protivnika povisio na 2:0, a Ueski je nadu dao Rafa Mir kada je pogodio sa bijele tačke na samom isteku poluvremena.

Oskar Mingeza je u 53. minutu povisio na 3:1 na asistenciju Mesija, da bi kapiten Barselone postavio konačnih 4:1 u 90. minutu.

Očekuje se da će Mesi startovati na gostovanju Barselone Real Sosijedadu u nedelju i da će tada pasti Ćavijev rekord.

Ovom pobjedom Barselona se približila na samo četiri boda od Atletiko Madrida, koji je još jednom kiksnuo i dozvolio Kataloncima i Realu da ostanu u trci za trofej.