Torino ovo nije uradio od 1983. godine: Trener Sasuola izveo dvostrukog strijelca i Srbina - i ispustio pobjedu!

Kakav preokret "bikova"!

Serija A 24. kolo Torino Sasuolo 3 2 Izvor: Tanjug/Fabio Ferrari/La Presse

Sjajnu predstavu priredili su danas Torino i Sasuolo, u zaostalom meču 24. kola Serije A!

Imao je gostujući sastav prednost od dva gola petnaestak minuta prije kraja, a onda je sve "prosuo" – domaćin je postigao tri pogotka i pobjegao iz zone ispadanja!

TORINO – SASUOLO 3:2 (0:2)
/Zaza 77, 90+2, Mandragora 86 – Berardi 6, 38/

Naplatili su tako "bikovi" dug iz oktobra, kada su na gostovanju imali 1:3 sve do posljednjih 5-6 minuta, a onda ostali bez već upisanih bodova.

A da stvari budu još zanimljivije - ovo je prvi put od 1983. godine da je Torino uspio da nadoknadi minus od dva gola i trijumfuje! Tad se to desilo u gradskom derbiju protiv Juventusa, a od tada pa do danas prošlo je 938 utakmica u italijanskoj fudbalskoj eliti!

Ovaj meč, inače, trebalo je da bude odigran 26. februara, ali je morao da bude odgođen zbog velikog broja igrača zaraženih korona virusom u domaćem sastavu.

Poslije prvog poluvremena, Sasuolo je vodio rezultatom 0:2, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Domeniku Berardiju.

Roberto de Zerbi izveo je napadača tima sa Mapeija u 76. minutu, a nešto ranije i srpskog internacionalca Filipa Đuričića – i to mu se "obilo o glavu".

Stvari je u svoje ruke preuzeo Simone Zaza i dva puta matirao Andreu Konsiljija, u 77. i drugom minutu nadoknade, a u međuvremenu je Rolando Mandragora odveo ekipu do "egala".

Zahvaljujući ovim bodovima, Torino je pobjegao iz zone ispadanja i sada na 17. mjestu nakon 26 mečeva ima 23 boda.

Odmah ispod je Kaljari sa 22, ali i utakmicom manje.