Prekid crne serije Đenove za osiguran opstanak: Preokret iz "keca u dvojku" za slavlje u Parmi, prvo poslije 7 godina!

Poslije šest utakmica bez pobjede, konačno su slavili i izabranici Davidea Balardinija i to na stadionu "Enio Tardini", gdje nisu pobijedili sedam godina.

Parma - Đenova, Serija A, 28. kolo Izvor: Tanjug, Massimo Paolone/LaPresse via AP

Iako je Parma brzo povela na stadionu "Enio Tardini", gosti su u drugom poluvremenu uspjeli da naprave preokret i stigli do vrijedna tri boda kojim su gotovo sigurno osigurali opstanak u Seriji A.

PARMA - ĐENOVA 1:2 (1:0)

Nakon trijumfa protiv Rome u prošlom kolu, podigli su raspoloženje domaći fudbaleri, koji su očekivali novu pobjedu i bijeg iz opasne zone.

Dobro je počelo po izabranike Roberta D'Aversa jer je u 16. minutu mrežu gostiju pogodio Gracijano Pele i to fantastičnim "makazicama" - 0:1.

Međutim, u nastavku su sa dva pogotka Đanluke Skamake, najprije u 50. a potom i 69. minutu, Đenovljani uspjeli da preokrenu i upišu sedmu pobjedu u sezoni, a prvu nakon šest uzastopnih mečeva bez trijumfa.

U gostujućem timu svih 90 minuta odigrao je srpski reprezentativac Ivan Radovanović.