Radnik dva puta vodio u Mostaru, ali Velež stigao do boda: Semberci igrali za sebe i za Borac!

Mostarci i Bijeljinci zabilježili po osmi remi u sezoni, najviše od svih u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Velež - Radnik 2:2, PL BiH, 23. kolo Izvor: Facebook/FK Velež Mostar

Mostarski tim, koji se bori za plasman u Evropu, dočekao je semberski Radnik s imperativom pobjede, ali su gosti uspjeli da osvoje vrijedan bod u bici za opstanak.

VELEŽ - RADNIK 2:2 (1:1)

Radnik je dva puta vodio na stadionu "Rođeni golovima Mateja Jelića i Faruka Gogića, da bi na kraju Semberci morali da se zadovolje bodom, koji će mnogo značiti izabranicima Darka Nestorovića, ali i ekipi banjalučkog Borca, kojoj je Velež direktan konkurent u borbi za nastup na međunarodnoj sceni.

Semberski tim je poveo u 25. minutu nakon jedanaesterca koji je skrivio Dino Hasanović oborivši Ermina Huseinbašića u šesnaestercu, a siguran sa "kreča" bio je Matej Jelić.

Poslao je golmana "rođenih" Vedrana Kjosevskog u jednu, a loptu u drugu stranu - 0:1.

Ipak, domaćin je u Vrapčićima uspio da stigne do izjednačenja prije odlaska na odmor u poluvremenu.

Gol je postigao Samir Radovac nakon što je natrčao na jednu ničiju loptu poslije centaršuta i pospremio je u mrežu - 1:1.

U nastavku se igralo dosta tvrdo i uglavnom između šesnaesteraca, da bi u 70. minutu gosti iz Bijeljine ponovo stigli do prednosti.

Nakon kornera i nesporazuma u odbrani Veleža, najbolje se snašao Faruk Gogić, koji je glavom poslao loptu u mrežu Kjosevskog - 1:2.

Tim Feđe Dudića nije odustajao i sedam minuta kasnije je stigao do novog "egala" iz jedanaesterca.

Marko Savinović je srušio Mehmeda Ćosića u kaznenom prostoru, a sa bijele tačke, mrežu Luke Bilobrka pogodio je Dejan Georgijević - 2:2.

VELEŽ: Kjosevski, Zeljković, Zvonić, Ćosić, Ferreyra, Hasanović, Radovac, Anđušić, Cvijanović, Brandao, Georgijević. Trener: Feđa Dudić

RADNIK: Bilobrk, Šubert, Nikić, Simonović, Mekić, Vasić, Milenković, Gogić, Jelić, Huseinbašić, Janjić. Trener: Darko Nestorović