Sarajevo konačno postiglo gol u 2021. godini, Krupa sve bliža selidbi u niži rang

Aktuelni šampion i lider m:tel Premijer lige BiH teškom mukom minimalnim rezultatom na svom "Koševu" porazio posljednjeplasirani tim prvenstva.

Sarajevo - Krupa 1:0 23. kolo m:tel Premijer liga BiH Dal Varešanović debi jedini strijelac Izvor: Promo/FK Sarajevo

Dal Varešanović junak je Sarajeva.

Aktuelni šampion i lider m:tel Premijer lige BiH propisno se namučio u duelu sa posljednjeplasiranom Krupom, ali je na kraju ipak slavio minimalno 1:0 (1:0), te tako stigao do prvog postignutog gola, al ii slavlja u 2021. godini.

Mladi, 19-godišnji na svom debiju donio je tri vrijedna boda "bordo" timu, koji se i danas mučio, te pokazao da prethodna tri meča (Željezničar 0:0, Zrinjski 0:1, Široki Brijeg 0:1) nisu bili samo loši dani, nego da nešto ozbiljno ne štima u timu Vinka Marinovića.

Uspješno se Krupa branila u prvih 45 minuta, nije viđeno praktično ništa na "Koševu", da bi u nastavku domaći ipak stigli do pobjede.

"Rezervista" Slobodan Milanović odlično je uposlio Varešanovića, koji je u 57. minutu zatresao mrežu Vasilija Kolaka, ispostaviće se za konačnih 1:0.

Ipak, nije sve dobro prošlo za talentovanog Varešanovića, koji je zbog povrede ranije morao u svlačionicu.

Međutim, njegovi saigrači uspjeli su da sačuvaju prednost, te nanesu timu iz Krupe na Vrbasu već 15. prvenstveni poraz.

Prošlogodišnji šampion Republike Srpske sada za zonom spasa zaostaje šest bodova, te je sve bliže selidbi u niži rang takmičenja.