Kristijano Ronaldo - najbolji igrač Serije A, Top 3 golgeter u istoriji, ali mu je Benevento pokvario slavlje!

Senzacija na "Alijanc" stadionu!

Juventus - Benevento 0:1, Kristijano Ronaldo najbolji, Serija A, 28. kolo Izvor: Tanjug, Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Kristijanu Ronaldu je mali Benevento pokvario veliko slavlje!

JUVENTUS -BENEVENTO 0:1 (0:0)

Jedan od najboljih fudbalera u istoriji od juče je i zvanično najbolji igrač prethodne sezone u Seriji A.

Pred utakmicu na "Alijanc" stadionu, Ronaldo je dobio dres GOAT - nakon što je postao treći najbolji strijelac u istoriji fudbala sa 770 postignutih golova na 1.053 meča (0.73). Drugi je Brazilac Romario sa 772 pogotka na 993 utakmice (0.78), dok je na prvoj poziciji Jozef Bican sa 805 golova na samo 530 susreta odnosno 1.52 pogotka po utakmici.

Očekivala se u 28. kolu protiv Beneventa sigurna i ubjedljiva pobjeda ekipe Andrea Pirla i dobro je počelo po Juve, redale su se šanse ispred gostujućeg gola. Čak je Ronaldo pogodio mrežu u 38. minutu, ali je njegov pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Iako su crno-bijeli iz Torina dominirali i u nastavku, tim Filipa Inzagija je u 69. minutu stigao do prednosti iz prvog udarca u okvir gola na utakmici.

Pogriješio je Brazilac Artur prilikom pasa prema sunarodniku Danilu, a Argentinac Adolfo Gaih je presjekao loptu i pogodio mrežu Juventusa - 0:1.

Do kraja je trajaja bukvalno "opsada" gola Lorenca Montipa, ali je Benevento izdržao i upisao istorijsku pobjedu nad torinskom "Starom damom" prekinuvši crnu seriju bez trijumfa koja traje od 6. januara ove godine.

Za najboljeg trenera izabran je Đanpjero Gasperini, strateg Atalante, koja je proglašena najboljim timom šampionata Italije.

Titule su za razliku od Juvea, proslavili laganom pobjedom u Veroni, koju su izvojevali već u prvom dijelu kada su mrežu domaćina pogoađali Ruslan Malinovski i Duvan Zapata.