Čudesan derbi Londona - Vest Hem ispustio 3:0: Dva autogola, "čekićari" uništili sami sebe!

Sjajna utakmica u Londonu završena je bez pobjednika.

Vest Hem - Arsenal 3:3, Vest Hem ispustio tri gola prednosti, dva autogola Izvor: Tanjug/Pool Reuters/Paul Childs

Ekipa Mikela Artete može da primi tri gola za desetak ili petnaest minuta, a da zatim bude bliža pobjedi od rivala! Možda nisu najbolji u ligi, ali je često vrlo zanimljivo gledati Arsenal.

Danas su bili na ivici ponora, a zatim osvojili bod protiv Vest Hema! Tim Dejvida Mojesa vodio je 3:0 i nije uspio da sačuva tu prednost.

Najviše zahvaljujući svojim igračima. Prvih pet golova u ovom malom derbiju Londona postigli su igrači ''čekićara''. Džesi Lingard, Džajled Boven i Tomas Suček pogodili su na pravu stranu, i to u intervalu od 15. do 32. minuta susreta. Djelovalo je da Mojesov tim može da zgazi poljuljanog rivala...

Ali, Suček je već do poluvremena pogodio i svoju mrežu, za šta je Lakazetu upisana asistencija, a u nastavku je i Douson pogodio sopstvenu mrežu! I onda se ušlo u ravnopravnu trku za bodove.

Vest Hem je imao rezultatsku prednost, Arsenal psihološku prednost i bolje prilike do kraja susreta. Jednu od takvih, na mestralnu asistenciju Nikolasa Pepea pretvorio je u gol već pominjani Lakazet, koji je postavio konačnih 3:3!

Pepe je promašio i jednu od najboljih prilika na meču, kada ga je Edegor pronašao u kaznenom prostoru rivala. Da nije izgubio ravnotežu u ključnom momentu, mogao bi Arsenal i do potpunog preokreta...

Ovako, nastavlja se problematična sezona ''tobdžija''.