Alfa Modriča nije se vidjela u prvom poluvremenu, pa skinula "skalp" Rudar Prijedoru (VIDEO) | MONDOBA

Poraz lidera

Velika pobjeda Alfa Modriče u derbiju 19. kola m:tel Prve lige Republike Srpske protiv prvoplasiranog Rudar Prijedora.

Izvor: MONDO/Vito Mrkonjić

Izuzetno loših 45 minuta, tokom kojih su bili u podređenom položaju i nisu uputili niti jedan šut, nije poremetio fudbalere Alfa Modriče, koji su u drugom poluvremenu derbija 19. kola m:tel Prve lige Republike Srpske zaigrali sjajno i stigli do veliku pobjede protiv lidera m:tel Prve lige Republike Srpske Rudar Prijedora.

"Rezervista" Nemanja Kojić na poluvremenu je zamijenio Edina Kesića, a onda je u 76. minutu postigao jedini gol na meču, kojim je "srušio" vodeću ekipu prvenstva.

ALFA MODRIČA - RUDAR PRIJEDOR 1:0 (0:0)

Od samog starta susreta favorizovani gosti iz Prijedora nametnuli su svoj ritam igre i bili konstantna prijetnja po gol mladog Aleksandra Simića, koji je imao nekoliko nesigurnih intervencija u prvih 45 minuta, ali se onda razbranio u nastavku.

Velika prilika za Prijedorčane viđena je već u 7. minutu susreta. Bio je to odličan prodor Brazilca Santosa Rodrigeza, atraktivno je petom pokušao Slaven Stjepanović, ali je sa gol-linije loptu izbacio Nemanja Ninković.

Pet minuta kasnije ponovo je Santos u dobroj poziciji, ovaj put sam je pokušao da šutira iz voleja, međutim bio je izuzetno neprecizan.

U nastavku su domaći konačno krenuli da igraju kako znaju, ali je prvu priliku ponovo imao Rudar Prijedor.

U 51. minutu viđene su dvije fenomenalne odbrane Simića. Stjepanović, a zatim i Džozef Amoa, bili su u idealnim pozicijama, ali je mladi čuvar mreže refleksno reagovao i odbranio oba udarca.

Tek u 70. minutu prva šansa za Modričane. Nemanja Kojić dobro je šutirao, ali Kenan Topolović nije se dao iznenaditi i izbacio je loptu u korner.

Pet minuta kasnije Vlado Koprivica zatresao je mrežu "rudara", ali je gol poništen zbog ofsajda defanzivca Alfa Modriče.

Već u narednom napadu vođstvo Modričana. Kojić se odlično snašao, pobjegao odbrani gostiju, a onda u se našao "oči u oči" sa Topolovićem i rutinski ga savladao za veliko slavlje domaćih.

Pogledajte

00:58
Alfa Modriča - Rudar Prijedor 1:0, Kojić
Izvor: MONDO/TV RTRS Plus

Pet minuta kasnije još jednom je Simić odlično intervenisao, nakon pokušaja Amoe.

Fudbaleri Alfa Modriče tako su još jednom pokazali da mogu da pariraju trenutno najboljoj ekipi i m:tel Prvoj ligi Republike Srpske.

Podsjetimo, jesenas su Modričani vodili kao gosti u Prijedoru 2:1 do sudijske nadoknade, kada su "rudari" fenomenalnim preokretom stigli do pobjede.

Sada preokreta nije bilo, pa su fudbaleri Alfa Modriče ostvarili veliki trijumf, čime su zakomplikovali situaciju u vrhu tabele i nema sumnje da nas do kraja prvenstva očekuje velika borba za šampionsku titulu i plasman u premijerligaško društvo.

ALFA MODRIČA: Simić, Plevaljčić, Radić, Koprivica, Vuković, Demonjić, Ninković (80. Guzijan), Prljeta, Lukić, Kesić (46. Kojić), Miljević (46. Vujić). Trener: Dario Purić.

RUDAR PRIJEDOR: Topolović, Kruz, Pekija, Santos, Kulenović (20. Amoa), Burazor, Radulović (67. Gavranović), Stjepanović (78. Glišić), Ivetić, Jakupović, Marmat (78. Bilbija). Trener: Boris Savić.