Alfa Modriča nije se vidjela u prvom poluvremenu, pa skinula "skalp" Rudar Prijedoru (VIDEO)

Velika pobjeda Alfa Modriče u derbiju 19. kola m:tel Prve lige Republike Srpske protiv prvoplasiranog Rudar Prijedora.

Alfa Modriča - Rudar Prijedor 1:0 strijelac Nemanja Kojić  VIDEO m:tel Prva liga RS 19. kolo Izvor: MONDO/Vito Mrkonjić

Izuzetno loših 45 minuta, tokom kojih su bili u podređenom položaju i nisu uputili niti jedan šut, nije poremetio fudbalere Alfa Modriče, koji su u drugom poluvremenu derbija 19. kola m:tel Prve lige Republike Srpske zaigrali sjajno i stigli do veliku pobjede protiv lidera m:tel Prve lige Republike Srpske Rudar Prijedora.

"Rezervista" Nemanja Kojić na poluvremenu je zamijenio Edina Kesića, a onda je u 76. minutu postigao jedini gol na meču, kojim je "srušio" vodeću ekipu prvenstva.

ALFA MODRIČA - RUDAR PRIJEDOR 1:0 (0:0)

Od samog starta susreta favorizovani gosti iz Prijedora nametnuli su svoj ritam igre i bili konstantna prijetnja po gol mladog Aleksandra Simića, koji je imao nekoliko nesigurnih intervencija u prvih 45 minuta, ali se onda razbranio u nastavku.

Velika prilika za Prijedorčane viđena je već u 7. minutu susreta. Bio je to odličan prodor Brazilca Santosa Rodrigeza, atraktivno je petom pokušao Slaven Stjepanović, ali je sa gol-linije loptu izbacio Nemanja Ninković.

Pet minuta kasnije ponovo je Santos u dobroj poziciji, ovaj put sam je pokušao da šutira iz voleja, međutim bio je izuzetno neprecizan.

U nastavku su domaći konačno krenuli da igraju kako znaju, ali je prvu priliku ponovo imao Rudar Prijedor.

U 51. minutu viđene su dvije fenomenalne odbrane Simića. Stjepanović, a zatim i Džozef Amoa, bili su u idealnim pozicijama, ali je mladi čuvar mreže refleksno reagovao i odbranio oba udarca.

Tek u 70. minutu prva šansa za Modričane. Nemanja Kojić dobro je šutirao, ali Kenan Topolović nije se dao iznenaditi i izbacio je loptu u korner.

Pet minuta kasnije Vlado Koprivica zatresao je mrežu "rudara", ali je gol poništen zbog ofsajda defanzivca Alfa Modriče.

Već u narednom napadu vođstvo Modričana. Kojić se odlično snašao, pobjegao odbrani gostiju, a onda u se našao "oči u oči" sa Topolovićem i rutinski ga savladao za veliko slavlje domaćih.

Pet minuta kasnije još jednom je Simić odlično intervenisao, nakon pokušaja Amoe.

Fudbaleri Alfa Modriče tako su još jednom pokazali da mogu da pariraju trenutno najboljoj ekipi i m:tel Prvoj ligi Republike Srpske.

Podsjetimo, jesenas su Modričani vodili kao gosti u Prijedoru 2:1 do sudijske nadoknade, kada su "rudari" fenomenalnim preokretom stigli do pobjede.

Sada preokreta nije bilo, pa su fudbaleri Alfa Modriče ostvarili veliki trijumf, čime su zakomplikovali situaciju u vrhu tabele i nema sumnje da nas do kraja prvenstva očekuje velika borba za šampionsku titulu i plasman u premijerligaško društvo.

ALFA MODRIČA: Simić, Plevaljčić, Radić, Koprivica, Vuković, Demonjić, Ninković (80. Guzijan), Prljeta, Lukić, Kesić (46. Kojić), Miljević (46. Vujić). Trener: Dario Purić.

RUDAR PRIJEDOR: Topolović, Kruz, Pekija, Santos, Kulenović (20. Amoa), Burazor, Radulović (67. Gavranović), Stjepanović (78. Glišić), Ivetić, Jakupović, Marmat (78. Bilbija). Trener: Boris Savić.