Fanimo riješio derbi na "Koševu", Borac ostaje na drugom mjestu!

Fudbaleri Sarajeva savladali su Široki Brijeg rezultatom 1:0 (1:0) u derbiju 24. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine i dodatno se učvrstili na liderskoj poziciji na tabeli.

Sarajevo - Široki Brijeg 1:0, PL BiH, 24. kolo Izvor: Promo/FK Sarajevo

"Bordo" tim je zabilježio 15. pobjedu u sezoni i sada ima čak osam bodova prednosti ispred drugoplasiranog Borca iz Banjaluke i Širokobriježana na trećem mjestu zbog lošije gol-razlike.

SARAJEVO - ŠIROKI BRIJEG 1:0 (0:0)

Već u sedmom minutu domaćin je poveo pogotkom Marijasa Fanima za kako se ispostavilo na kraju pobjedu i nova tri boda na kontu aktuelnog šampiona BiH.

Napadač Sarajeva je primio loptu iskosa, oslobodio se svojih čuvara i majstorski pogodio mrežu gostiju sa "Pecare" - 1:0.

Samo tri minuta kasnije, izabranici Tonija Karačića su uzvratili i pogodili za izjednačenje poslije kornera, ali je taj gol banjalučki sudija Dragan Petrović poništio zbog prekršaja Stipe Jurića nad Joakimom Adukorom u kaznenom prostoru.

Do poluvremena su "bordo" igrači mogli i da udvostruče prednost preko Harisa Handžića, koji je pogodio samo spoljni dio mreže, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

U nastavku je bilo šansi na obje strane, a najbolju su propustili fudbaleri Sarajeva u 71. minutu kada je rezervista Ivan Jukić sam izišao ispred golmana Širokog Brijega, ali je u direktnom duelu kao pobjednik izišao Dario Miškić.

Ipak, ekipa sa "Pecare" je u subotu prekinula sjajnu seriju od čak devet utakmica bez poraza u m:tel Premijer ligi BiH.

Sarajevo: Kovačević, Pidro, Oremuš, Mešanović, Miličević, Pejović, Milanović, Handžić, Dupovac, Fanimo, Adukor.

Široki Brijeg: Miškić, Medić, Obšivač, Čuljak, Jurilj, Stanić, Vukoja, S.Jurić, Begić, M.Jurić, Ikić.