Podjela bodova u Doboju kod Kaknja: Mladost i Zrinjski miroljubivo, prilika za Borac

Sve zanimljivo viđeno je u prvom poluvremenu.

FK Mladost Doboj Kakanj - HŠK Zrinjski Mosta 1:1 m:tel Premijer liga Bih 24. kolo Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Uvodni meč 24. kola m:tel Premijer lige BiH donio je podjelu podova u Doboju kod Kaknja, gdje su Mladost i Zrinjski odigrali 1:1 (1:1).

Sve zanimljivo u ovom meču viđeno je u prvih 45 minuta, kada su postignuta oba gola.

MLADOST - ZRINJSKI 1:1 (1:1)

U 27. minutu veliku priliku za goste imao je povratnik nakon povrede Nemanja Bilbija, ali je Emil Velić sjajno intervenisao.

Deset minuta kasnije prva prilika za Mladost i odmah gol.

Enes Alić uputio je precizan centaršut, Nedim Hadžić našao se na pravom mjestu i glavom smjestio loptu u mrežu Mostaraca.

Međutim, slavlje domaćih nije dugo trajalo. Samo četiri minuta kasnije Damir Zlomislić prvo je pogodio prečku, lopta mu se zatim "vratila", a on iz drugog pokušaja pogađa mrežu Velića.

U nastavku je uglavom viđena igra između dva šesnaesterca. Bilo je po nekoliko poluprilika, ali se rezultat nije mijenjao, pa su obje ekipe morale da se zadovolje bodom.

Anes Mašić bio je u dobroj situaciji duboko u sudijskoj nadoknadi, ali je loše šutirao i posljednja prilika je propača.

"Plemići" su tako propustili priliku da izvrše još veći pritisak na vodeće ekipe prvenstva, Sarajevo i Široki Brijeg. Eventualnim bodom ili pobjedom večeras protiv Radnika (18.00), fudbaleri Borca mogli bi da prestignu Mostarce na tabeli.

MLADOST: Velić, Alić, Žulj, Šabanović, Sadiku, Hadžić, Hiroš (87. Šarić), Dedić, Dejanović (64. Ćerimagić), Mahmić, Begić. Trener: Nemanja Miljanović

ZRINJSKI: Varvodić, Bašić, Zlomislić, Ivančić (62. Mašić), Bekić, Pušić, Jakovljević, Enin, Juranović (62. Todorović), Tičinović, Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.