Nevjerovatno: Željo i dalje bez postignutog gola u 2021. godini! Slavlje Slobode, Krupa u 90+ ostala bez pobjede!

Sarajevski Željezničar je nastavio crnu seriju u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Sloboda - Željezničar, Krupa - Tuzla siti, PL BiH, 24. kolo Izvor: fksloboda.ba

Željezničar je ponovo ostao kratkih rukava!

Ni u sedmom uzastopnom susretu u m:tel premijer ligi Bosne i Hercegovine, izabranici Amara Osima nisu uspjeli da osvoje sva tri boda!

Ne samo to, već nisu u 2021. godini još postigli nijedan pogodak u prvenstvu BiH!

SLOBODA - ŽELJEZNIČAR 1:0 (0:0)

U prvih 45 minuta na "Tušnju" plavi sa "Grbavice" su čak promašili jedanaesterac, preciznije Samir Bekrić, kojem je dva puta odbranio udarac golman Tuzlaka Adnan Golubović.

Sloboda je povela početkom drugog poluvremena nakon kontranapada u kojem je Abid Mujagić centrirao u sredinu, a akciju završio Saša Maksimović pogodivši mrežu Filipa Erića - 1:0.

Do kraja se rezultat nije promijenio, pa su Tuzlaci stigli do sedme prvenstvene pobjede, prve poslije pet uzastopnih poraza.

Sloboda: Golubović, Jusić, Devedžić, Marković, Kurtalić, Maksimović, Predragović, Osmić, Mišković, Mujagić i Beganović.

Željezničar: Erić, Stevanović, Kosorić, Vrhovac, Šehić, Čeliković, Bojo, Bekrić, Mujezinović, Zec i Juričić.

Izvor: Facebook/FK Krupa

Na korak od važnih bodova u borbi za opstanak bili su fudbaleri Krupe, koji su na svom terenu vodili do sudijske nadoknade protiv Tuzle sitija, ali su učenici Husrefa Musemića uspjeli da ostanu neporaženi - 1:1 (0:0).

Nakon što su gosti u 50. minutu ostali sa igračem manje zbog dva žuta odnosno crvenog kartona Luke Lučića, domaćin je iskoristio brojčanu nadmoć na terenu i do vođstva stigao u 66. minutu.

Mrežu gostiju iz Siminog Hana kod Tuzle pogodio je Nemanja Vukmanović.

I kad se činilo da će Krupa stići do važne pobjede u borbi za opstanak, u sudijskoj nadoknadi je Goran Brkić osigurao bod gostima - 1:1.

Krupa: Abdulahović, Karišik, Redžić, Pavlović, Palić, Galić, Ćivić, Mandić, Nikolić, Dujaković i Jović.

Tuzla siti: Fejzić, Barišić, Karjašević, Mišić, Nukić, Doffo, Lučić, Morris, Rustemović, Brkić i Ubiparip