Bajern može i bez Levandovskog: Otvoren put do devete uzastopne titule u Bundesligi!

Minhenski tim je jednom nogom već odbranio "salataru" u Njemačkoj.

RB Lajpcig - Bajern, Bundesliga, 27. kolo Izvor: Tanjug, Alexander Hassenstein/ Pool via AP

RB Lajpcig je propustio sjajnu priliku da se najozbiljnije umiješa u bitku za titulu u Bundesligi.

Uprkos brojnim problemima u minhenskom klubu, izabranici Hansija Flika su stigli do 20. prvenstvene pobjede nakon koje su povećali bodovnu prednost na "plus sedam" razlike u odnosu na prvog pratioca RB Lajpcig.

RB LAJPCIG - BAJERN 0:1 (0:1).

Iako u ekipi Bajerna nije bilo Roberta Levandovskog, koji je zbog povrede ligamenata izgubljen na mjesec dana, i bez Žeroma Boatenga i Alfonsa Dejvisa zbog žutih kartona, Bavarci su smogli snage da osvoje cijeli plijen na stadionu "Red Bul Arena".

Nisu goste iz Minhena poremetile ni glasine u njemačkim medijima o sukobu između Flika i sportskog direktora Hasana Salihamidžića, koji je navodno dobio i udarac u klupskom autobusu od trenera Bajerna.

Uzdali su se u svoju igru i podatak da RB Lajpcig nije nikad pobijedio Bajern u bitnoj utakmici s obzirom da se jedini trijumf dogodio 2018. godine u vrijeme kad je minhenski klub već bio osigurao šampionski trofej. Doduše, njemačke prvake su opominjala posljednja četiri susreta na kojima nije bilo pobjednika, uključujući i posljednji duel u decembru u Minhenu (3:3)..

Izostanak Levandovskog u dobroj mjeri je uticao na igru i efikasnost Bajerna, ali u finišu prvog poluvremena sjajnog Poljaka odmjenio je Leon Gorecka, koji je majstorskipod prečku poslao povratnu loptu Tomasa Milera za vođstvo - 0:1.

Već u prvih desetak minuta drugog dijela domaći su žestoko krenuli po izjednačenje i samo zahvaljujući nepreciznosti Marsela Sabicera u dva navrata i Danija Olma, ali i odličnim intervencijama Manuela Nojera, RB Lajpcig nije anulirao prednost Bavaraca.

Njegov kolega na golu RB Lajpciga Peter Gulači spriječio je u 77. minutu da Bajern riješi pitanje pobjednika - sjajnom intervencijom odbranio je udarac Milera za nadu da mogu barem izbjeći poraz.

Ipak, to se nije desilo, pa će vrlo vjerovatno predsjednik kompanije Red Bul Ditrih Matešic izgubiti opkladu sa prvim čovjekom Bajerna Ulijem Henesom da će lajpciški tim osvojiti "salataru". Doduše, čelnik lajpciške podružnice ove kompanije Oliver Minclaf demantovao je postojanje opklade uz konstataciju da "RB Lajpcig nije ni bio kandidat za titulu".

Sad definitivno i nije jer poslije ovog četvrtog poraza u sezoni, trebalo bi da se dogodi veliko čudo da Bajern ne odbrani titulu.