Protiv Srbije dao dva, pa nastavio da rešeta i u Engleskoj: Ima 178 cm i najbolji je u skoku!

Omaleni Portugalac ni sam nije mogao da zamisli ovakav scenario.

arsenal-liverpul-premijer-liga-rezultati-tabela-diogo-zota. Izvor: Catherine Ivill/GETTY POOL

Protiv Srbije dva puta je nadmudrio Nikolu Milenkovića i dva puta Marka Dmitrovića savladao glavom. Naisti način zatresao je mrežu Luksemburga, a večeras je i Arsenalu pokazao da mu visina od 178 centimetara nije hendikep.

Diogo Žota ključni je čovek za pobedu Liverpula nad ''Tobdžijama'' u poslednjoj utakmici današnjeg programa Premijer lige.

Arsenal - Liverpul 0:3 (0:0)

Trebalo je ovo da bude derbi Premijer lige, ali dok je Arsenal na devetom mestu, četu Mikela Artete retko ko shvata ozbiljno. Danas su, istina, dobro držali rezultat punih sat vremena. Iako su uglavnom bili bezopasni, dok Žotinog ulaska u igru bilo je 0:0 na emiratima.

Samo nekoliko minuta na terenu Portugalcu bilo je dovoljno za gol. Prvi, ali ne i poslednji na ovom meču. On je počeo i završio golgetersku seriju Liverpula, a u međuvremenu pogodio je i Mohamed Salah. Sve je to trajalo samo 18 minuta, od 64. do 82!

Tim iz Londona konstantno bio je okrenut defanzivi, što se vidi i po podatku da su imali ukupno dva gola prema golu rivala. Nekada je to bilo nezamislivo za ekipu Arsena Vengera...

Posao će im daleko lakši biti u narednom kolu kada budu igrali protiv prežaljenog Šefild junajteda, dok Liverpul pre meča sa ekipom Aston Vile u okviru domaćeg prvenstva ima utakmicu četvrtfinala Lige šampiona. Biće to veliki ispit za Klopovu ekipu koja mora sve snage da usmeri na osvajanje kontinenta i ''ušatog'' pehara.