Sarajevo napravilo veliki korak ka finalu Kupa: Bh. šampion "minimalcem" do pobjede na Tušnju!

Aktuelni šampion BiH je na korak od finala

tuzla siti sarajevo 0 1 kup bih Izvor: Sport1.ba za Mondo

Aktuelni šampion BiH i trenutni lider m:tel Premijer lige BiH, Sarajevo, napravilo je ovog popodneva ogroman korak ka plasmanu u finale Kupa BiH.

Bordo tim je danas na Tušnju trijumfovao nad Tuzla sitijem, timom svog bivšeg trenera u pet mandata, Husrefa Musemića:

TUZLA SITI – SARAJEVO 0:1 (0:0)

/Fanimo 55/

Nakon što su i jedni i drugi u prvih 45 minuta propustili da realizuju po jednu šansu (Crnkić i Mešanović), Sarajevo je u 56. minutu stiglo do vođstva – koje je kasnije značilo i pobjedu.

Ponovo je, kao i i duelu sa Širokim Brijegom, meč-viner bio Matijas Fanimo.

Šutirao je engleski internacionalac sa vrha šesnaesterca i doveo svoj tim na korak od finala Kupa BiH.

Revanš utakmica igraće se 21. aprila na Koševu, a bolji iz ovog dvomeča igraće u finalnom meču, 27. maja, protiv pobjednika dvomeča Borac – Klis.

Finalu su mnogo bliži Banjalučani, koji su danas na Gradskom stadionu savladali ekipu Klisa iz Buturović Polja rezultatom 4:1, uz dva autogola rivala.