Jović konačno prekinuo post, kiks Bajerna na Alijanc Areni, trka sa "salataru" i dalje traje!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Luka Jović strijelac u pobjedi Ajntrahta nad Volfsburgom 4:3, Bavarci bez pola tima osvojili samo bod protiv union Berlina, što je iskoristio Lajpcig.

bundesliga luka jović strijelac poslije tri mjeseca bajern remi Izvor: Tanjug, Uwe Anspach/dpa via AP

Gotovo tri mjeseca trajao je golgeterski post Luke Jovića, a on je konačno prekinut u subotu poslijepodne.

Srpski napadač koji je nakon dolaska iz Real Madrida postigao tri gola, a onda 12 mečeva bio bez postignutog gola zatresao je mrežu u pobjedi Anjtrahta nad Volfsburgom 4:3.

Jović je odlično ispratio prodor Andre Silve, varkom tijela prevario svog čuvara i stvorio si prostor za udarac, a onda povratni pas smjestio u bliži ugao za vođstvo Ajntrahta.

Samo nekoliko minuta kasnije greška defanzivaca koštala je Ajntraht izjednačenja, međutim, ekipa iz Frankfurta sve je ispravila do kraja utakmice.

Najbolji strijelac Ajntrahta Andre Silva, koji je bio asistent Joviću, u 54. minutu doveo je svoj tim u vođstvo, da bi Durm golom za 4:2 zapečatio sudbinu Volfsburga poslije brze akcije Kostića i Jovića, tako da autogol Tute u samoj završnici nije mnogo uzdrmao domaće.

Ajntraht grabi ka Ligi šampiona, a prednost nad petoplasiranom Borusijom Dortmund sada iznosi deset bodova, s tim da "milioneri" igraju svoj meč kasnije.

Dok traje ova borba za Ligu šampiona, nastavlja se i trka za šampionsku titulu.

Izvor: Tanjug/AP/Sven Hoppe/dpa

Poslije pobjede Bajerna nad Lajpcigom u prošlom kolu izgledalo je da je "salatara" gotovo u rukama Bavaraca, ali je "kiks" Bajerna na Alijanc Areni vratio neizvjesnost, pogotovo što Hanzi Flik ima mnogo problema sa povredama, a njegova ekipa igra na više frontova.

Bajern je u subotu poslijepodne osvojio samo bod odigravši 1:1 sa Union Berlinom, što je iskoristio Lajpcig i ubjedljivom pobjedom 4:1 u Bremenu prišao na pet bodova aktuelnom šampionu.

Flik zbog povreda nije mogao da računa na Levandovskog, Zilea, Koštu, Gnabrija, Gorecku, Ernandeza... a pritom je ostavio na klupi i Alabu, Sanea i Pavara pošto Bavarce očekuje u utorak revanš četvrtine finala sa Pari sen žermena u kojem da nadoknade 2:3 iz Minhena.

I takav "šareni" tim u kojoj smo vidjeli neke "nepoznate" mladiće poput Dantaša i Stanišića, stigao je do vođstva golom Musiale u 68. minutu, mnogo više napadao, ali ih je greška četiri minute prije kraja koštala sva tri boda.

Gosti iz Berlina brzo su izveli aut, Andrić se zaletio u šesnaesterac i vratio loptu do Ingavartsena koji pored Boatenga pogađa za 1:1 i iznenađenje na Alijanc Areni.