Leotar šokirao Rudar Prijedor, šampionska trka u m:tel Prvoj ligi RS još nije gotova!

Sjajna utakmica u Prijedoru, Trebinjci odnijeli kompletan plijen i "rudarima" stavili do znanja da će morati dobro da se namuče da bi sačuvali lidersku poziciju.

Rudar Prijedor - Leotar 2:3 m:tel Prva liga RS 22. kolo rezultati i tabela Izvor: AlekBatoAtic@Photography Studio/Aleksandar Atic

Derbi 22. kola m:tel Prve lige Republike Srpske u Prijedoru donio je mnogo uzbuđenja, golova, prilika, promaša, te pobjedu Leotara protiv lidera prvenstva Rudar Prijedora 3:2.

Pravo je čudo kako je na Gradskom stadionu viđeno "samo" pet pogodaka. Obje ekipe promašile su brojne prilike, a ne bi bilo iznenađenje da su gledaoci putem malih ekrana vidjeli i dvocifren broj golova.

RUDAR PRIJEDOR - LEOTAR 2:3 (1:2)
/Jakupović 21, Stjepanović 61 - Milošević 15, Blažević 43, 49/

Drago Milošević glavom je pogodio za vođstvo gostiju u 15. minutu, ali su Prijedorčani samo šest minuta kasnije uspjeli da se vrate preko Demira Jakupovića.

Ipak, raspoloženi Emanulah Blažević postigao je zatim dva gola, prvi u finišu prvog, a drugi na startu drugog poluvremenu, nakon čega su Prijedorčani svim silama krenuli ka golu rivala.

Sjajnu šansu da potpuno razbiju domaćine imali su fudbaleri Leotara u 52. minutu, kada je Daglas Kruz sa gol-linije zaustavio šut Miloševića.

Deset minuta nakon što je ušao u igru, Slaven Stjepanović zatresao je mrežu Trebinjaca i vratio nadu "rudarima" da mogu bar do izjednačenja, ali to se ipak nije desilo.

U redove domaćih uvukla se nervoza, stihijskim napadima pokušavali su doći do izjednačenja, dok su fudbaleri Leotara vrebali svoje šanse iz kontranapada. Iako je prilika bilo na obje strane, rezultat se nije promijenio.

Ovim trijumfom Leotar je prišao na pet bodova zaostatka za vodećim Rudar Prijedorom, te jasno stavio do znanja izabranicima Borisa Savića da opuštanja ne smije biti i da će morati da se namuče kako bi osvojili šampionsku titulu i izborili povratak u premijerligaško društvo.

RUDAR PRIJEDOR: Petrović, Kruz (81. Marić), Pekija, Santos, Gavranović, Amoa, Radulović, Ivetić, Jakupović, Marmat (51. Stjepanović). Trener: Boris Savić.

LEOTAR: Perišić, Milić, Šipovac, Ramić (38. Sekulović), Zečević, Medan (46. Paranos), Maksimović (59. Ristić), Mićunović, Ateljević, Blažević, Đurić. Trener: Oleg Ćurić.

Najubjedljiviji trijumf zabilježili su igrači Željezničara, koji su protiv Drine vodili 6:0, ali su Zvorničani na kraju postigli dva pogotka, te tako uspjeli da ublaže poraz.

Treću pobjedu u nizu zabilježili su fudbaleri Ljubića, koji su kao gosti ubjedljivo porazili Podrinje 3:0.

Slavija protiv Zvijezde 09 i Sutjeska protiv Alfa Modriče zabilježili su minimalne pobjede, koje su došle u samom finišu utakmica, Borac je nakon preokreta kao gost slavio u Doboju protiv Sloge, dok su Sloboda i Tekstilac podijelili bodove odigravši 1:1.

Posljednji meč 22. runde sutra u Gradišci igraju Kozara i Jedinstvo.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević