Rudar promašio dva penala, ali ipak slavio u Derventi, Modriča ne staje!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Lider rutinski do bodova u Derventi, Modričani upisali četvrtu pobjedu u nizu i izbili na drugo mjesto!

prva liga rs 21 kolo rezultati rudar prijedor tekstilac modrica zeljeznicar Izvor: Facebook/FK Rudar Prijedor

Rudar Prijedor nastavlja krupnim koracima ka šampionskoj tituli u Republici Srpskoj.

Lider M:tel Prve lige RS u subotu popodne upisao je nove bodove savladavši Tekstilac 2:0 na njegovom terenu iako je dva puta promašivao jedanaesterac.

Ivetić je promašio kazneni udarac u 29. minutu, ali to nije koštalo goste, jer su u 62. minutu stigli do vođstva preko Santosa, a četiri minute kasnije Marmat je povisio na 2:0, doduše iz drugog pokušaja, tek nakon što je promašio penal.

“Rudari” su ovim trijumfom povećali prednost nad prvim pratiocem na osam bodova, međutim, to više nije Leotar koji je remizirao sa Slogom 2:2, već Modriča.

Modričani su sa 4:1 savladali Željezničar i produžili seriju trijumfa na četiri pa sada sa 36 bodova zauzimaju drugu poziciju na tabeli.

Junaci domaćih bili su Aleksandar Demonjić i Edin Kesić koji sup o dva puta tresli mrežu.

Najubjedljiviju pobjedu u ovom kolu slavio je Ljubić koji je “petardom” ispratio Slaviju – 5:0!

Nakon što gosti iz Istočnog Sarajeva nisu iskoristili penal za izjednačenje kod rezultata 1:0 Ljubić je do kraja prvog poluvremena postigao još tri gola preko Aleksandra i Borisa Žižka, onda je Milanović u nastavku ovjerio pobjedu pogotkom za konačnih 5:0.