Dušan silni, ali Fiorentina nije! Riberi pocrvenio, goleada u Napulju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Srpski reprezentativac nastavio da rešeta mreže, ali je Fiorentina bez isključenog Riberija nije uspjela da osvoji više od boda u Đenovi. Krotone zabio tri gola u Napulju, ali je ipak zgubio.

serija a rezultati 29 kolo vlahović strijelac Izvor: Tanjug/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

Dušan Vlahović nastavio je po starom, ali nažalost i Fiorentina koja je upisala deveti remi u sezoni odigravši 1:1 u Đenovi.

Srpski napadač dobru formu ove sezone u Seriji, a potvrdio je i pogotkom za “orlove” u meču kvalifikacija protiv Irske, a nakon završetka reprezentativne pauze nastavio je gdje je stao!

Njegova Fiorentina gubila je u Đenovi do 23. minuta, a onda je Vlahović izjednačio pogotkom koji je podsjetio na onaj u dresu reprezentacije.

Ovog puta umjesto Tadića, Kastrovili je spustio glavom a Vlahović udarcem iz prve zatresao mrežu.

Fiorentina, međutim, ponovo nije uspjela da upiše tri boda, a jedan od najvećih krivaca za to je Frank Riberi koji je zbog brutalnog starta đonom zaradio crveni karton, pa se može očekivati i par mečeva suspenzije za francuskog veterana.

Roma je dva puta vodila u Sasuolu, ali je meč završen 2:2, a njen najveći rival, Lacio, stigao je do pobjede 2:1 nad Specijom golom Kaiseda iz penala minut prije kraja meča.

Nije se samo Lacio mučio ovog popodneva, već i ostali favorite, ali su Atalanta i Napoli nekako uspjeli da upišu očekivane bodove u duelima protiv Udineze i Krotonea na kojima je ukupno postignuto 12 golova!

Izvor: Tanjug/AP/Stefano Nicoli

-

Atalanta je sa 3:2 ispratila Udineze iz Bergama i trećom pobjedom u nizu zadržala treću poziciju na tabeli, a Napoli je nastavio da joj diše za vrat takođe teškom pobjedom 4:3 protiv Krotonea!

Ekipa Đenara Gatuza vodila je 3:1, potom dozvolila “fenjerašu” da izjednači, da bi defanzivac Đovani Di Lorenco riješio pitanje pobjednika na stadionu Dijego Armando Maradona – 4:3.