Kasno buđenje Milana protiv Sampdorije: U 87. minutu gol za remi, Đenovljane spasila stativa u 90+3!

"Rosoneri" proigrali tek poslije izjednačujućeg pogotka

serija a milan sampdorija 1 1 Izvor: Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Sigurnim korakom gase se Milanove nade o osvajanju titule, prve poslije 2011. godine...

Tim Stefana Piolija proigrao je protiv Sampdorije tek kad je u 87. minutu postigao izjednačujući gol, ali je, ipak, činjenica da su se "rosoneri" probudili prekasno:

MILAN – SAMPDORIJA 1:1 (0:0)
/Hauge 87 - Kvaljarela 57/

Milan se sa rezultatskim zaostatkom suočio poslije 12 minuta drugog dijela.

Teo Ernandez je na posljednjoj trećini terena poklonio loptu napadaču Sampdorije, koji je iskoristio šansu u kojoj se našao i lob-udarcem matirao Đanluiđija Donarumu, koji na "penalu" nije ni naslućivao takvu grešku saigrača iz defanzivne linije.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Do tada, ali ni u periodu od 60. do 87. minuta, kad je ostao sa igračem više zbog crvenog kartona Adrijena Silve, Milan nijednom nije stavio na muke Emila Audera.

Zato jeste u finišu - prvo je Jens Peter Hauge pogodio za 1:1, da bi u trećem minutu nadoknade drugog poluvremena Frank Kesi, asistent kod gola Norvežanina, uzdrmao stativu.

Sve utakmice 29. kola Serije A igraju se danas zbog katoličkog Uskrsa.

Inter sada ima priliku da gostujućim trijumfom nad Bolonjom odmakne vječitom rivalu na osam bodova, a na treba zaboraviti ni da u ovom trenutku ima dvije utakmice manje.