Bilbija konačno proradio: Zrinjski od Borca preuzeo drugo mjesto (FOTO, VIDEO)

Nemanja Bilbija postigao prvi gol u proljećnom dijelu prvenstva, čime je stigao na diobu prvog mjesta liste strijelaca.

nemanja bilbija 11. gol u sezoni zrinjski - radnik 3:0 Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Nije ga išlo u nastavku prvenstva, ali Nemanja Bilbija večeras je konačno proradio!

Zrinjski je na stadionu "Pod Bijelim brijegom" golovima Dragana Juranovića, Bilbije i Ognjena Todorovića ubjedljivo savladao silno oslabljeni Radnik 3:0 (1:0), te tako zasjeo na drugu poziciju, ispred Borca, koji svoj meč 25. kola m:tel Premijer lige BiH igra u nedjelju protiv Olimpika.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je obilježio Juranović, koji je u 11. minutu pogodio za vođstvo "plemića", da bi u 35. minutu bio na korak od svog drugog gola, ali se ispriječila prečka.

Mostarci su bili mnogo bolji tokom cijelog meča, dok Radnik, koji je bio bez nekoliko standardnih prvotimaca (Luka Bilobrk i Matej Jelić pozitivni na korona virus, Mahir Karić i Milan Vušurović povrijeđeni, Miladin Filipović pauzirao zbog kartona), ali i suspendovanog šefa stručnog štaba Darka Nestorovića, nije mogao ozbiljnije da zaprijeti domaćinu.

U nastavku su domaći postigli još dva gola. Bilbija je nakon nekoliko sušnih kola konačno proradio, stigao do svog 11. ovosezonskog gola, prvog u nastavku prvenstva, čime se na čelu liste strijelaca izjednačio sa Obrenom Cvijanovićem iz Veleža.

Tačku na "i" stavio je Todorović u trećem minutu nadoknade.

Zrinjski sada ima 45 bodova, Borac i Široki Brijeg trenutno su na 44, a slijedi ih Velež sa 42 i među ovim ekipama treba tražiti putnika na međunarodnu scenu.

ZRINJSKI: Varvodić, Magdić, Jakovljević, Ćorluka, Bekić, Zlomislić, Enin (74. Trebotić), Juranović, Bilbija, Filipović (55. Todorović), Govedarica (58. Ivančić). Trener: Sergej Jakirović.

RADNIK: Kozić, Nikić, Simonović, Sušić, Mekić, Vasić (46. Grahovac), Popara, Milenković, Huseinbašić, Šubert, Janjić. Trener: Jovo Borković.