Tim Amara Osima postigao prve proljećne golove, ali primio čak četiri, čime je nastavio užasnu seriju bez pobjede, koja traje od decembra prošle godine.

Željezničar postigao četiri gola, ali nije slavio - Mladost sa devetoricom vodila 4:2 do 90, pa ostala bez pobjede! Izvor: FK Željezničar/Damir Hajdarbašić

Nestvarna utakmica na "Grbavici"!

Čak osam golova viđeno je u duelu Željezničara i Mladost. Iako su gosti veći dio drugog poluvremena igrali sa dva igrača manje, vodili u 90. minutu 4:2, nisu zabilježili pobjedu!

ŽELJEZNIČAR - MLADOST 4:4 (1:3)
/Zec 17, 90+1, Juričić 68, Štilić 90+2 pen - Hadžić 3, 17, Hiroš 8, Alić 88/

Da će gledaoci putem malih ekrana vidjeti pravu goleadu u Sarajevu, dalo se naslutiti već u prvom minutu meča. Anel Dedić već u 45. sekundi uzdrmao je prečku domaćeg gola, da bi u trećem minutu gosti iz Doboja kod Kaknja preko Nedima Hadžića stigli do prednosti.

Već u osmom minutu na semaforu je 0:2. Amer Hiroš postigao je spektakularan pogodak za potpuni šok domaćina.

Uspio je Željezničar brzo da se vrati, Semir Štilić uposlio je Ermina Zeca, koji je u 17. minutu smanio na 1:1, ali samo što su krenuli sa centra, igrači Mladosti došli su do novog gola.

Katastrofalnu grešku napravio je golman Sarajlija Filip Erić, što je iskoristio Hadžić i postigao svoj drugi gol.

Stvari su po goste krenule loše od 38. minuta, kada je Marko Žulj zbog neopreznog starta nad Zecom dobio direktan crveni karton. Držali su se gosti do 66. minuta, kada je "pocrvenio" i Rijad Sadiku, te su preostalih pola sata gosti odigrali sa devetoricom.

Nedugo zatim Željezničar je preko Luke Juričića stigao do 2:3 i činilo se tada da bi mogao doći i do izjednačenja.

Ipak, u 88. minutu Enes Alić potvrdio je da je majstor za slobodne udarce. Fenomenalno je šutirao u rašlje i svojim četvrtim ovosezonskim golom iz prekida osigurao svom timu dva gola prednosti, uprkos činjenici da je imao dva igrača manje na terenu.

Ali, to nije bilo dovoljno za slavlje.

Zec je u prvom minutu nadoknade smanjio na 3:4, da bi minut kasnije Alić nespretno reagovao u svom šesnaestercu. Lopta ga je pogodila u ruku, a Štilić je sa 11 metara postavio konačnih 4:4.

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Miletić, Mujezinović, Zec, Štilić, Vrhovac, Alispahić, Miličević, Bojo, Lendrić. Trener: Amar Osim.

MLADOST: Velić, Alić, Žulj, Šabanović, Sadiku, Hadžić, Hiroš, Dedić, Dejanović, Mahmić, Begić. Trener: Nemanja Milanović.