Krupa i Mladost se "čupaju": Sloboda pala u kanjonu Vrbasa, Tuzla siti nemoćan u Kaknju

Tim iz kanjona Vrbasa savladao Slobodu, dok je Mladost trijumfovala nad Tuzla sitijem

premijer liga bih 26. kolo rezultati i tabela Izvor: Promo/FK Krupa

Krupa i Mladost upisali su veoma važne trijumfe nad ekipama iz Tuzle u borbi za opstanak u m:tel Premijer ligi BiH.

Tim iz kanjona Vrbasa savladao je na domaćem terenu sastav Slobode (1:0), dok je Mladost na MGM Farm Areni bila bolja od Tuzla sitija (2:1), koji se tako i kroz prvenstvo, nakon Kupa BiH, udaljio od nastupa na evropskoj sceni u narednoj sezoni.

U Krupi na Vrbasu domaći su poveli u 23. minutu, a prednost Krupe mogla je biti i ubjedljivija tokom prvih 45 minuta.

Poveli su domaći, ne iz penala, nego nakon njega. Golman Slobode Adnan Golubović pročitao je gdje će šutirati Nikola Dujaković, uspio da odbrani, ali se na njegovu nesreću na pravom mjestu našao Staniša Mandić i smjestio loptu iza leđa gostujućeg čuvara mreže.

Mogao je Mandić na isteku pola sata riješiti meč, ali je iz idealne situacije loše šutirao i lopta je otišla visoko iznad prečke.

Drugo poluvrijeme meča u kanjonu Vrbasa proteklo je bez uzbuđenja, kako pred domaćim, tako i pred gostujućim golom.
Tim Vladimira Ilića znalački je sačuvao kapital stečen u prvom dijelu i oživio nade u opstanak, pred gostovanje Veležu u narednoj rundi.

KRUPA - SLOBODA 1:0
/Mandić 23/

KRUPA: Kolak, Karišik, Redžić, Pavlović, Dujaković, Jović, Muminović, Galić, Ćivić, Vukmanović, Mandić. Trener: Vladimir Ilić.

SLOBODA: Golubović, Jusić, Beganović, Huseijnović, Beganović, Maksimović, Osmić, Mišković, Predragović, Ilić, Leko. Trener: Mladen Žižović.

U Doboju kod Kaknja, domaći su poveli u 11. minutu.

Ajdin Nukić prvo je osvojio, a zatim izgubio loptu, što je iskoristio Amer Hiroš i fenomenalnim udarcem u dalji ugao savladao golmana gostiju Azira Muminovića.

Mogli su gosti do izjednačenja u 37. minutu, ali je Mirsad Ramić uzdrmao stativu.

Još jedno uzbuđenje viđeno je pet minuta kasnije, kada se okvir gola zatresao na suprotnoj strani. Nedim Hadžić nije imao sreće, pogodio je prečku, da bi već u narednom napadu gosti propustili idealnu šansu da se vrate u meč.

Kenan Handžić prethodno je u kaznenom prostoru oborio Nukića, ali je Emil Velić sjajno pročitao Petra Mišića i odbranio udarac sa 11 metara.

Novi šok za domaće stigao je poslije samo šest minuta igre u nastavku.

Begić je spustio loptu za Vladića, a ovaj lob-udarcem matirao bespotrebno istrčalog Muminovića i postavio konačnih 2:0, za pobjedu koja je u ovo trenutku odvela tim iz Doboja kod Kaknja na osmo mjesto, ispred pomenute Slobode.

Imala je ekipa Husrefa Musemića nekoliko dobrih šansi da se vrati u meč, ali je Velić nastavio u drugom gdje je stao u prvom poluvremenu i odličnim intervencijama sačuvao mrežu.

MLADOST - TUZLA SITI 2:0
/Hiroš 11, Vladić 51/

MLADOST: Velić, Alić, Šabanovć, Hadžić, Hiroš, Jahić, Handžić, Dejanović, Vladić, Mahmić, Begić. Trener: Nemanja Miljanović.

TUZLA SITI: Muminović, Barišić, Karjašević, Mišić, Mehidić, Nukić, Dofo, Ubiparip, Moris, Maksimović. Trener: Husref Musemić.