Dame i gospodo - Lionel Mesi! Donio trofej fudbalskom poezijom: Dva dupla pasa, dribling, pa prelijep goL! (VIDEO)

Autori Nebojša Šatara Autori Nikola Lalović

Imamo prilike da uživamo u igri čovjeka koji je fudbalski umjetnik.

lionel-mesi-barselona-atletik-bilbao-video-gol Izvor: Tanjug/AP Photo/Angel Fernandez

Kakav je fudbalski umjetnik Lionel Mesi!

Odveo je Barselonu ka trofeju Kupa Kralja u finalnom meču sa Atletik Bilbaom (0:4), a upravo njegovim pogotkom je riješeno pitanje pobjednika.

Dugo je Unai Simon na golu Baskijaca izdržavao i branio velike šanse, a onda se sve otvorilo. Prvo je u 60. minutu Antoan Grizman dao gol, tri minuta kasnije pogodio je Frenki De Jong,a  onda smo u 68. minutu vidjeli potpuno nevjerovatan gol Lionela Mesija!

Dobio je loptu na pola terena, a onda je sa dva dupla pasa sa Frenkijem De Jongom uspio da pređe cijeli teren. Ali to nije bilo sve!

Primio je loptu od De Jonga u kaznenom prostoru protivnika, a onda je "promiješao" defanzivce i poslao loptu pravo u mrežu!

Četiri minuta kasnije je još potvrdio trijumf novim golom, drugim u finalnom dvoboju Kopa del Rej.