Sezona za zaborav: Parma i Krotone "ruku pod ruku" ka Seriji B

Parma se, po svemu sudeći, nakon tri godine seli u niži rang.

parma izgubila od krotonea, sve bliže selidbi u niži rang Izvor: Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse

Sve je izvjesnije da će Parma, poslije tri sezone u najjačem rangu italijanskog fudbala, u narednom prvenstvu ponovo igrati u Seriji B.

U derbiju začelja, Parma je danas na svom terenu doživjela poraz od posljednjeplasiranog Krotonea, koji je na "Enio Tardiniju" prekinuo seriju od šest uzastopnih poraza i slavio 4:3 (3:1).

Poveli su gosti golom Lisandra Magaljana, uspjeli su domaći da se vrate preko Ernanija, ali su do odlaska na odmor raspoloženi fudbaleri Krotonea postigli još dva gola, te tako najavili trijumf u današnjem meču.

Najbolji igrač Krotonea Simi u 42. minutu ponovo je vratio prednost na stranu gostiju, nakon čega je Adam Unas u nadoknadi izgubljenog vremena povisio na 2:3.

Žervinjo je početkom nastavka vratio neizvjesnost, da bi samo pet minuta kasnije Valentin Mihaila osigurao egal Parmi. Činilo se tada da bi tim Roberta D'Averse mogao do velikog preokreta, ali je u 69. minutu uslijedio novi šok.

Dosuđen je kazneni udarac za Krotone, koji je u novo vođstvo pretvodio Simi.

Fenomenalni Nigerijac sa današnja dva pogotka prestigao je legendarnog Obafemija Martinsa. Simeon Točukvu Nvankvo ili kraće Simi stigao je do svog 19. ovosezonskog gola, a ukupno 29. u Seriji A, čime je postao najefikasniji nigerijski golgeter u istoriji Kalča.

Očigledno ni da promjena trenera u januaru i odlazak Fabija Liveranija, odnosno dolazak D'Averse, nisu donijeli ništa dobro Parmi, koja za sigurnom zonom zaostaje ogromnih 11 bodova, s tim da Benevento ima jednu, a Torino čak dvije utakmice manje.

S druge strane Krotone je ostvario tek peti trijumf u prvenstvu, ali tek drugi u posljednjih 15 mečeva.