Gledaćemo žestoku borbu za Ligu šampiona: Poraz u Leverkuzenu, Kostić i Jović strepe za 4. mjesto

U jednom od najzanimljivjih mečeva 31. kola Bundesliga Bajer Leverkuzen slavio protiv Ajntrahta 3:1.

bajer leverkuzen - ajntraht frankfurt 3:1 bundesliga 31. kolo rezultati i tabela Izvor: Tanjug/Martin Meissner/Pool AP

Žestoka bitka bundesligaša za Ligu šampiona!

Uprkos današnjem porazu od Majnca, izvjesno je da će Bajern Minhen osvojiti devetu uzastopnu, a ukupno 30. titulu, ali zato se mnogo neizvjesnosti očekuje u borbi za preostale tri pozicije koje garantuju mjesto u najjačem evropskom međunarodnom takmičenju.

Jedan od najzanimljivijih duela 31. kola Bundesliga odigran je u Leverkuzenu, gdje je domaći Bajer u finišu meča slomio otpor Antrahta i na kraju slavio 3:1 (0:0).

Bili su domaći konkretniji tokom većeg dijela susreta, ali su mrežu rivala prvi put uspjeli da zatresu tek u 70. minutu, kada je Lion Bejli pogodio za 1:0.

Deset minuta kasnije, Bejli je asistent, a Lukas Alario strijelac za 2:0.

Činilo se da će to biti konačan rezultat, ali u 91. minutu, svojim 25. ovosezonskim golom, nakratko je nadu gostima vratio Andre Silva. Ipak, već u narednom napadu - 3:1. Pogodio je Kerem Demirbaj.

Ovim trijumfom "apotekari" su zadržali nadu da mogu do četvrtog mjesta. Za Borusijom Dortmund, koja je danas na krilima Erlinga Brauta Holanda slavila protiv Volfsburga 2:0, zaostaju pet, a za timom iz Frankfurta šest bodova.

Dakle, Filip Kostić (odigrao cijeli meč) i Luka Jović (u igru ušau u 77. minutu) imaće mnogo problema da zadrže četvrto mjesto, jer "milioneri" sada imaju samo bod manje.