Blijedi Bajern poražen nakon dva mjeseca, "salatara" još na čekanju

Jedna pobjeda dijeli Bavarce od nove, jubilarne 30. titule u Bundesligi - danas nije bio taj dan.

bajern minhen izgubio od majnca, pobjeda borusije dortmund dva gola holanda Izvor: Tanjug/Tom Weller/dpa via AP

Bajern Minhen imao je danas priliku da osvoji devetu uzastopnu, a ukupno jubilarnu 30. titulu u Bundesligi, ali su Bavarci u duelu sa Majncom potpuno razočarali, te će još malo morati da sačekaju na popularnu "salataru".

Neprepoznatljiv je bio tim Hansija Flika, praktično da nije stvorio niti jednu ozbiljnu šansu do samog finiša, što je domaćin kaznio i golovima Jonatana Burkarta i Robina Kvazona još u prvom poluvremenu poveo 2:0, da bi tek u nadoknadi Robert Levandovski uspio da smanji na 2:1.

MAJNC - BAJERN MINHEN 2:1 (2:0)

Već u trećem minutu zatresla se mreža Manuela Nojera, očekivala se tada reakcija gostiju, ali u ovom duelu nisu ličili na sebe. Kazna je stigla pred kraj prvog poluvremena, kada je Šveđanin osigurao nedostižnu prednost svom timu.

Bio je ovo prvi prvenstveni poraz Bavaraca nakon više od dva mjeseca.

Erling Holand postigao je danas 24. i 25. ovosezonski gol, čime je na drugom mjestu prestigao Andrea Silvom iz Ajntrahta.

Izvor: Tanjug/Swen Pfoertner/dpa via AP

Nedodirljiv je Robert Levandovski, koji je u petom minutu nadoknade postigao počasni gol za goste, za konačnih 2:1. Iako danas nije bio na svom nivou, uspio je već u prvom meču poslije oporavka od povrede da nastavi sjajnu seriju, koja je bila prekinuta u martu.

Borusija je slavila kao gost u Volfsburgu, te zadržala nadu da može izboriti plasman u Ligu šampiona.

Holand je u ranoj fazi meča postigao prvi gol, a iako je od 59. minuta igrala bez isključenog Džada Belingema, Borusija je stigla i do drugog gola. Ponovo je Norvežanin bio strijelac, u 68. minutu za 0:2.

Union Berlin bio je siguran protiv Verdera 3:1, a het-trik u drugom poluvremenu, za samo 17 minuta, postigao je Finac Joel Pohjanpalo.