Miloš Veljković i Verder tuguju: "Zeleni" iz Bremena u 120+1 ostali bez finala Kupa!

RB Lajpcig je prvi finalista DFB Pokala!

dfb pokal verder lajpcig 1 2 Izvor: Tanjug/Carmen Jaspersen/Pool Photo via AP

Prije samo 20 dana, Verder je na Vezeru lako pao u sudaru sa RB Lajpcigom (1:4).

Večeras su se Miloš Veljković i društvo junački isprsili ispred favorita, ali nije to bilo dovoljno da se izbori plasman u finale Kupa Njemačke, prvo u istoriji kluba još od 2010. godine:

VERDER – RB LAJPCIG 1:2 (0:0)
/Bitenkur 105+1 - Hvang 93, Forsberg 120+1/

Primio je tim sa Vezera pogodak na startu prvog produžetka, vratio se u igru u nadoknadi tog perioda – a onda opet posustao u posljednjim trenucima drugog 15-minutnog nastavka kada je Emil Forsberg poentirao pobjegavši srpskom internacionalcu!

Trideset udaraca (Verder deset, RB Lajpcig 20) nije bilo dovoljno da vidimo pogotke za 90 minuta, međutim, samo par minuta od starta prvog produžetka, favorizovani gost je došao do prednosti – pogodio je južnokorejski napadač Hvang Hi-Čan.

Nije imao tu sreću da poentira u 15 nastupa u Bundesligi, ali mu je zato večerašnji bio treći pogodak u kup-takmičenju na četiri nastupa.

Izvor: Tanjug/Carmen Jaspersen/Pool Photo via AP

Poentirao je poslije odlične akcije svog tima u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača, pa je još uvijek aktuelni trener RB Lajpciga a od prvog jula Bajerna Julijan Nagelsman mogao da odahne... samo do nadoknade tog perioda!

Veliku grešku je, prilikom jedne dubinske lopte, napravio štoper RB Lajpciga Dajo Upamekano, a poklon štopera koji će se "u paketu" sa mladim stručnjakom preseliti put Minhena nije odbio Leonardo Bitenkur.

Primio je loptu, zaobišao golmana i, činilo se, odveo Verder do penal-lutrije, a onda je, rekli smo, u prvom minutu nadoknade drugog produžetka Emil Forsberg sjajno zahvativši loptu ispred srpskog defanzivca.

RB Lajpcig će u finalu, zakazanom za 13. maj, igrati protiv pobjednika meča Borusija Dortmund – Holštajn Kil, koji se igra sutra.

Verderu i Veljkoviću ostaje borba za opstanak u Bundesligi...