Šok za Zvezdu - kraj pobedničke serije nakon 22 meča: Šampion Srbije se zasitio i ispromašivao, Rad osvojio veliki bod!

Vodili su 2:0 i prosuli pobedu...

rad - zvezda 2:2 Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je već osvojila šampionsku titulu i do kraja sezone ostalo joj je samo da se bori za rekorde, a to ne može da bude veća motivacija od pukog preživljavanja u Superligi!

To se videlo na današnjoj utakmici protiv Rada koji je uspeo da se vrati posle 0:2 i da osvoji važan bod na Banjici. To će im značajno pomoći u borbi za opstanak, a mogu i da se podiče činjenjicom da su zaustavili pobednički niz Zvezde koji je trajao čak 22 utakmice.

RAD - ZVEZDA 2:2 (1:2)

Crveno-beli su bili dosta bolji u prvom poluvremenu i poveli su u 31. minutu preko Falka, nakon odličnog pasa Ivanića, dok se činilo da je sve gotovo u 42. kada je Pavkov duplirao prednost.

Lepu akciju odigrali su Nikolić i Gajić, a Pavkov je nakon šuta desnog beka ubacio loptu u mrežu Kahrimana koji je do tog trenutka dobijao rat sa napadačem Zvezde. Čak pet šansi je pre toga promašio Pavkov, ali šesti put nije bilo greške...

Ipak, Mladenović se već dva minuta kasnije pobrinuo da Rad smanji rezultat i da optimističnije uđu u nastavak meča, a dobru igru je Šarić "naplatio" u 74. kada je izjednačio.

U tom trenutku Stanković je već promenio veliki broj igrača, a zamene nisu ostavile tako dobar utisak poput prvotimaca, posebno protiv rastrčanog protivnika koji se bori za opstanak u Superligi, pa je i njihova radost na kraju meča dovoljno govorila o tome koliko im je bod značio.

RAD: Kahriman, Đorić, Stoisavljević, Ciger, Mladenović, Busnić, Šarić, Blažić, Karaklajić, Tučević i Kađuđerović.

ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Degenek, Gobeljić - Petrović, Nikolić - Gavrić, Ivanić, Falko - Pavkov.