Još 2 utakmice do titule! On, Ronaldo i niko više: Svi navijaju da budu prvaci, a Burak Jilmaz vuče ekipu ka istoriji!

Tako su blizu uspeha da već vide sebe na podijumu. Evo šta je potrebno da se to dogodi!

lil na dvije pobjede od titule u francuskoj Izvor: Tanjug/AP/Michel Spingler

Još samo dve utakmice!

Lil je u petak pobedio Lans na gostovanju rezultatom 3:0 (2:0) i tako došao na dve pobede od osvajanja titule Lige 1 ispred Pari Sen Žermena!

Nakon još dva gola turskog veterana Buraka Jilmaza (za 1:0 iz penala i za 2:0 pred poluvreme), Lil je sigurno ostao prvi na tabeli i na 180 minuta je od istorijskog uspeha.

Tim sa severa Francuske osvojiće četvrtu titulu u klupskoj istoriji, a prvu posle 10 godina, ako u preostale dve utakmice pobedi Sent Etjen (16. maja) i Anže (23. maja).

Naravno, ako Lil uspe najveći heroj biće Burak Jilmaz (35), turski veteran koji je jedini uz Kristijana Ronalda koji ima 35 i više godina, a da je dao 15 golova ove sezone.

Bez dileme, ova titula ostaće upamćena po njemu. I tako je blizu da je podigne...