Sve je gotovo i u Hrvatskoj: "Petarda" Dinama na Rujevici za 22. titulu, a četvrtu u nizu!

Zahvaljujući pobjedi rezultatom 1:5, "modri" tri kola prije kraja imaju deset bodova više od Osijeka

fudbal hrvatska rijeka dinamo 1 5 titula za dinamo Izvor: Profimedia/Damir Krajac/HM CROPIX/SIPA

Četvrti put u nizu, a ukupno 22. put, Dinamo je stigao do titule u domaćem prvenstvu!

Zagrepčani su ove večeri na Rujevici gostovali Rijeci, koja je praktično "pobijedila sama sebe" postigavši ČAK TRI AUTOGOLA i omogučila timu iz prestonice da preostale tri runde dočekaju uz deset bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Osijek:

RIJEKA – DINAMO 1:5

Već u prvom minutu, "modre" je šokirao Luka Menalo, igrač na pozajmici u Rijeci upravo iz zagrebačkog tabora.

Pogodio je Menalo za vođstvo Riječana, koji su kasnije tokom meča čak tri puta zatresli vlastitu mrežu!

Redom su to činili Nino Galović u 42, Luka Capan u 50. i Andrija Vukčević u 87. minutu, dok su preostala dva pogotka za Dinamo bila djelo Josipa Mišića iz 48. i Mislava Oršića, junaka maksimirskog meča sa Totenhemom, 25 minuta prije kraja.

Mogao je trijumf Dinama da bude i ubjedljiviji, ali su dva gola poništena zbog ofsajda...

Tri kola prije završetka sezone, večerašnji Dinamov rival se nalazi na četvrtom mjestu na tabeli, koje, u slučaju da Dinamo osvoji duplu krunu, na kraju sezone vodi u Konferencijsku ligu, novoformirano UEFA takmičenje.

U slučaju da posljednjeplasirani tim HNL-a napravi podvig i podigne trofej, četvrto mjesto neće biti dovoljno za mjesto na evropskoj sceni…