Herta drhtala, a onda je Radonjić stupio na scenu: Živi nada Berlinaca, opstanak je na vidiku!

NR7 odigrao odlično, doneo važne bodove

nemanja-radonjic-asistencija-herta-pobeda-salke-bundesliga-rezultati. Izvor: Profimedia

Herta se grčevito bori za opstanak u Bundesligi, a večeras je na programu bio meč koji se mora dobiti – sa prežaljenim Šalkeom.

Stvari nisu, međutim, krenule kako treba, ali su Berlinci, zahvaljujući Nemanji Radonjiću mogli da odahnu jer su napravili preokret islavili 1:2 u gostima.

Šalke je poveo kod kuće golom Amina Harita već u šestom minutu. Izjednačio je Dedrik Bojata u 19, a pobedu Herti u 74. minutu doneo je Džesik Ngankam, na asistenciju Radonjića.

Herta sada ima 34 boda, pet više od pretposlednjeg Kelna, a tri od Arminije, koja je na mestu koje vodi u baraž.

Iza Herte su ostali i Verder sa 31 i Augsburg sa 33 boda.

Šalke je odavno ispao iz lige, jer ima samo 13 bodova.