Sa Prijedorčanima ispao, sada ih vratio u viši rang: Rudar poslije tačno 5 godina u Premijer ligi BIH!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Demir Jakupović zabio za remi Rudara i plasman u najviši rang koji su napustili na današnji dan 2016.

prva liga rs rudar prijedor šampion Izvor: infoprijedor.ba

Rudar Prijedor poslije pet godina ponovo će igrati u Premijer ligi BIH.

Posljednji meč u najvišem rangu Prijedorčani su odigrali na današnji dan 2016. kada su pobijedili Velež 4:0, a sudbina je htjela da dvostruki strijelac u tom meču protiv "rođenih“ poslije tačno pet godina postigne gol u remiju kojim je definitivno ovjeren plasman u PLBIH.

Demir Jakupović zabio je za Rudar u remiju 1:1 protiv Sloge iz Doboja, kojim su Prijedorčani dva kola prije kraja zadržali nedostižnih sedam bodova prednosti nad prvim pratiocem.

Bivši igrač Borca zatresao je mrežu dvadesetak minuta prije kraja, ali je Buljubašić iz penala dva minuta prije kraja izjednačio na konačnih 1:1 koji vode ekipu Marka Tešića u Premijer ligu BiH.

Leotar je remijem 1:1 protiv Drine u Zvorniku pao na treće mjesto, a druga je sada Zvijezda 09 koja nije imala milosti protiv Jedinstva i natrpala mu je punu mrežu – 7:0.

Giol manje postigao je Željezničar za ubjedljivu pobjedu 6:2 protiv Podrinja u kojoj smo vidjeli dva het-trika. Bojan Marković i Aleksandar Petrović po tri puta su tresli mrežu gostiju iz Janje koji gotovo sigurno ispadaju u niži rang.