Gol godine u Premijer ligi - asistencija golmana, pa lob sa 40 metara: Čelsi ne da Ligu šampiona, osvetili se Lesteru!

Edinson Kavani je pružio magiju kakva se ne viđa svaki dan!

edinson-kavani-gol-video-celsi-lester-liga-sampiona Izvor: Tanjug/AP Photo/Phil Noble, Pool

Čekali smo do samog kraja sezone, a onda je Edinson Kavani dao gol sezone!

Mančester junajted je remizirao sa Fulamom 1:1 u meču bez ikakvog rezultatskog značaja, a Urugvajac je postigao gol kakav se retko viđa.

Poslao mu je dugu loptu David De Hea, a posle magije "El Matadora" španskom golmanu je upisana asistencija. Kavani je video da je Alfons Areola izleteo sa gola i sa 40 metara ga je lobovao sjajnim udarcem!

Do kraja meča uspeo je Džo Brajan da izjednači, a na ovom meču nismo videli ni Nemanju Matića ni Aleksandra Mitrovića.

U najbitnijem meču dana Čelsi je uspeo da pobedi Lester 2:1 i tako poveća prednost u odnosu na timove koji jure četvrto mesto i Ligu šampiona. Pred finale LŠ koje igraju sa Sitijem izabranici Tomasa Tuhela su golovima Ridigera i Žoržinja uspeli da prestignu Lester. Ihenačo je dao samo utešni gol i "lisice" su sada na bod od "plavaca" i Liverpul preti da im "otme" mesto u Ligi šampiona.

Lids je lako pobedio Sautempton na gostovanju sa 2:0, a pravu dramu smo videli u meću Brajtona i Mančester sitija. Poveo je Siti golom Gindogana posle 2 minuta, a onda je u 10. minutu meča Žoao Kanselo dobio crveni karton.

Foden je doneo 2:0 na startu drugog poluvremena, a onda su Trosar, Vebster i Burn u drugom poluvremenu preokrenuli i doneli pobedu svom timu.