Rudar je na proslavi povratka u m:tel Premijer ligu BiH ispustio 2:0 i 3:2 – 4:3 već nije!

Goleada na proslavi titule u Prijedoru: Sedam pogodaka u sudaru novog šampiona i Slavije, Sutjeska i Modriča siloviti! Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Sjajan meč odigrali su Rudar Prijedor i Slavija na oproštaju Prijedorčana od domaćeg terena u ovoj sezoni, odnosno proslavi osvajanja titule i povratka u bh. elitu!

Ispustili su domaći 2:0 iz prvog i 3:2 sa starta drugog poluvremena – ali je, ipak, četvrti pogodak bio dovoljan da se upiše trijumf nad "sokolovima":

RUDAR PRIJEDOR - SLAVIJA 4:3 (2:0)
/Jakupović 26, Burazor 45, Kruz 55, Glišić 89 – Arbinja 48, 50, Bojanić 67/

Za Rudar Prijedor su u prvom dijelu pogađali Demir Jakupović i Bojan Burazor, ali je tu prednost, na startu nastavka, sa dva brza gola anulirao Stefan Arbinja.

Golom Kruza, "rudari" su ponovo poveli, Rade Bojanić golom za 3:3 donio novi egal prvoligašu iz Istočnog Sarajeva, ali je Dejan Glišić golom iz 89. minuta donio sva tri boda Prijedorčanima, koji će posljednji meč u sezoni odigrati protiv Slobode u Novom Gradu.

Ubjedljive pobjede, identičnim rezultatom – 1:4, upisali su Sutjeska u Janji, te Alfa Modriča protiv brčanskog Jedinstva, dok su Ljubić i Borac rezultatom 3:0 nadigrali Zvijezdu 09, odnosno Drinu.