Borac startovao pobjedom na Bledu: Upisan trijumf nad šampionom Slovenije, uz veoma dobru igru!

Trener Marko Maksimović može da bude zadovoljan prikazanim protiv Mure. Druga (i posljednja) provjera 29. juna protiv Olimpije Ljubljana.

pripreme bled borac mura Izvor: Nikola Kulaga/FK Borac

Prva kontrolna utakmica - i prva pobjeda!

Fudbaleri Borca odmjerili su ove večeri snage sa Murom, aktuelnim šampionom Slovenije, te trijumofovali rezultatom 1:0, uz veoma dobru igru.

Borac je poveo u desetom minutu, kada je sa lijeve strane centrirao Đorđe Ćosić, a na pravom mjestu se našao kapiten Stojan Vranješ i matirao Matka Obradovića.

Izabranici Marka Maksimovića su, nakon vodećeg gola, propustili da realizuju još nekoliko stopostotnih prilika.

Devet minuta nakon gola za vođstvo, poslije duge lopte Đorđa Milojevića, Dino Ćorić je šutirao iskosa sa desne strane, ali je nekadašnji golman Krke, Olimpije i Maribora izbacio loptu u korner.

Petnaeast minuta kasnije, Panajotis Moraitis je odigrao za Almedina Ziljkića na lijevoj strani, ali se ponovo istakao Obradović, da bi praktično u narednom napadu grčki internacionalac šutirao pored gola.

Izvor: FK Borac

Nastavio je Borac i u preostalom dijelu prvog poluvremena u istom ritmu.

Ziljkić je u 38. minutu proigrao Vranješa na lijevoj strani, strijelac jedinog gola proigrao Moraitisa koji je ostao sam, ali je sa sedam metara šutirao preko gola.

Sa druge strane, slovenački šampion je dobru šansu da dođe do "poravnanja" propustio minut prije kraja poluvremena.

Andrija Filipović je šutirao sa desne strane, ali je Nikola Lakić odlično intervenisao i poslao loptu u korner.

U nastavku je, ipak, opao tempo, a dobru šansu za pogodak je u finišu propustio Siniša Dujaković, ali mu je udarac odbranio rezervni golman slovenačkog tima Marko Zalokar.

U posljednjim trenucima, Muri je poništen pogodak koji je postigao Kai Cipot zbog igranja rukom.

Drugu i posljednju utakmicu u Sloveniji Borac će odigrati u utorak, 29. juna, kada će odmjeriti snage sa Olimpijom Ljubljana, koju odnedavno trenira proslavljeni reprezentativac SRJ Savo Milošević.

BORAC: Lakić, Ćorić, Milojević, Vojnović, Ćosić, Meleg, Begić, Vranješ, Ziljkić, Zakarić, Moraitis. Još su igrali: Ćetković, Čavić, Vušurović, Bosančić, Uzelac, Kujundžić, Kulašin, Dujaković, Marković, Tahrić.

MURA: Obradović, Pucko, Đurak, Kozar, Karamarko, Antolin, Maroša, T. Cipot, Lovrić, Mandić, Filipović. Još su igrali: Bobičanec, Kouter, Kous, Klepač, Gorenc, K. Cipot, Maruško, Brkić, Karničnik, Zalokar, Šturm.