Sarajevo razočaralo u Moldaviji, Velkoski promašilo penal, Milsami izvukao remi!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli da savladaju Emila Timbura iako su imali i jedanaesterac.

milsami sarajevo konferencijska liga kvalifikacije Izvor: Promo/FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva prvi su od tri predstavnika BIH počeli nastup u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, ali nisu se proslavili protiv moldavskog Milsamija.

U debiju Gorana Sablića na klupi Sarajevo je remiziralo 0:0 sa Milsamijem u moldavskom Orheiju pa će se o putniku u naredni krug odlučivati u revanšu na Koševu.

Bordo ekipa je konstantno napadala, pogodila okvir gola, imala i jedanaesterac, ali je Emil Timbur odbranio udarac Krste Velkoskog sa "bijele tačke" i tako ispostaviće se donio remi svom timu.

Golman Moldavaca bio je siguran na ovom meču u još nekoliko navrata i može se reći najzaslužniji za uspjeh svog tima, odnosno "kiks" Sarajlija.

Prvo poluvrijeme počelo je  prilikom Oremuša već u petom minutu, potom šansama Fanima i Velkoskog desetak minuta kasnije, da bi Fanimo u 20. minutu pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

Fanimo je u 29. minutu izbori jedanaesterac pošto ga je Lambarskij oborio u šesnaestercu, ali je Timbur odbranio penal kapitenu Sarajeva Krsti Velkoskom.

Tek poslije nešto više od pola sata igre domaći su stvorili kakvu takvu šansu preko Bolohana. Domaći su već u prvom poluvremenu izvršili i izmjenu, umjesto Zasavičija ušao je Amogui, a do kraja prvog dijela uspjeli su sačuvati svoju mrežu.

U nastavku Hebibović je prvi zaprijetio u 50. minutu, ali njegov šut odlazi preko gola.

Inicijativa Sarajeva nastavljena je i u drugom poluvremenu, ali ni Kurdić ni Oremuš nisu bili precizni sredinom nastavka.

Mijenjao je Sablić, pokušao da unese dodatnu energiju uvođenjem Salčina i Varešanovića, međutim, bedem domaćih je ostao čvrst.

Milsami je u 73.minutu imao priliku preko Istratija, ali je lopta završila preko gola.

Sarajevo do kraja meča nije uspjelo sa savlada Timbura, pa će za prolazak dalje morati da savlada Moldavce na Koševu.

Problem pred početak meča

Fudbaleri Sarajeva ovaj meč igraju u trening opremi pošto im novi dresovi nisu na vrijeme stigli iz Italije.

SASTAVI:

MILSAMI: Timbur, Arhiri, Bolohan, Dijinari, Raku, Zasaviči, Antonijuk, Ginsari, Lambarskij, Dedov, Puntus

SARAJEVO: Kanurić, Pidro, Dupovac, Šabanović, Oremuš, Đokanović, Hebibović, Velkoski, Sušić, Fanimo

Pobjednik duela imeđu Milsamija i Sarajeva u drugom kolu kvalifikacija igraćem protiv švedskog Elfsborga.