Velež nokautiran u Mostaru - Rudar Prijedor šokirao "rođene" i nanio im prvi poraz nakon oktobra 2020. godine

Favorizovani Velež je na opšte iznenađenje poražen na svom stadionu od prijedorskog Rudara.

velež Izvor: Facebook/FK Velež Mostar

Poslije senzacionalnog uspjeha u Evropi, mostarski "rođeni" su se vratili obavezama u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine i doživjeli šok na stadionu u Vrapčićima.

Mostarci su poraženi u utakmici trećeg kola i to od novajlije u prvenstvu čime je prekinuta velika serija nepobjedivosti Veleža (21 meč bez poraza), koja je počela od 31. oktobra 2020. godine i neuspjeha protiv Zrinjskog u mostarskom derbiju.

VELEŽ - RUDAR PRIJEDOR 0:2 (0:2)

Već na samom početku, Prijedorčane je do prednosti doveo hrvatski napadač Nikola Mandić za "hladan tuš" mostarskim navijačima nakon što je pogriješio golman Luka Kačavenda, da bi potom internacionalac iz Gane Džozef Amoa udvostručio vođstvo gostiju u 29. minutu.

Lijepo mu je nakon akcije Santosa dodao loptu Mandić, a Amoa je poslao pod prečku - 2:0.

Samo 10 minuta kasnije, uslijedio je novi šok za Mostarce - Melvin Osmić je poslije prekršaja nad Mandićem zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je Velež u drugom dijelu meča morao da igra s desetoricom u polju.

Rudar Prijedor je mogao pitanje pobjednika da riješi i prije odlaska na odmor da je Mandić bio prisebniji u devetom minutu kada mu je "zicer" skinuo Kačavenda.

S druge strane, Velež je u prvom dijelu stvorio samo jednu dobru priliku i to u 39. minutu, ali je udarac Alena Dejanovića ukrotio golman gostiju iz Prijedora Nemanja Šćekić.

U nastavku su "rođeni" pokušavali barem da smanje, međutim, sa igračem manje se otvarao prostor za kontranapade pa je malo nedostajalo da gosti iz Prijedora stignu i do ubjedljivijeg trijumfa.

Ipak, razumljivo da su presrećni nakon osvojenih bodova kod favorizovanog rivala.

Izabranici Feđe Dudića su očigledno pomalo indolentno ušli u meč, pored toga prisutan je bio i evidentan umor nakon plasmana u treće kolo kvalifikacija Konferencijske lige pobjedom na penale nad AEK-om u Atini.  Takođe, moguće je i da su "rođeni" večeras već u mislima otputovali u Švedsku na megdan Elfsborgu, koji je zakazan za četvrtak.

U slučaju da eliminišu i Šveđane, Velež će u plej-ofu igrati protiv boljeg iz dvoboja između holandskog velikana Fejenorda i švajcarskog Lucerna.

VELEŽ: Kačavenda, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Čosić, Georgijević, Brandao, Osmić, Vehabović, Dejanović.

RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Pekija, Pavlović, Santos, Burazor, Mandić, Dojčinović, Amoa, Zekanović, Jakupović, Redžić.