Raspucani napadači u m:tel Prvoj ligi RS: Krupa slavila u derbiju, Zvijezda 09 deklasirala komšije iz Janje

Odigrano sedam od osam mečeva 2. kola m:tel Prve lige Republike Srpske - pet pobjeda domaćih, Sutjeska i Borac jedini slavili u gostima.

FK Krupa Izvor: Promo/FK Krupa

Sedam od osam mečeva 2. kola m:tel Prve lige Republike Srpske odigrano je danas, na kojima je postignuto čak 25 golova, a najubjedljiviju pobjedu upisali su fudbaleri iz Etno-sela Stanišići.

U malom semberskom derbiju "stradalo" je Podrinje 5:0, a trijumf Zvijezde 09 mogao je biti i ubjedljiviji, s obzirom da je iskusni Muamer Svraka sredinom prvog dijela igre promašio penal.

U derbiju kola, Krupa je savladala Alfa Modriču 3:1, a zanimljivo da su sve četiri gola na ovom meču postigli igrači koji su ovog ljeta pojačali nekadašnje premijerligaše.

Miloš Perović mrežu Modričana zatresao je već u drugom minutu, nakon čega je izjednačenje gostima osigurao Ajriz Kurteši i s tim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku mnogo bolji domaćini, koji su postigli još dva gola. Nemanja Vidović vratio je prednost domaćinu, da bi konačnih 3:1 u nadoknadi postavio Miodrag Rudan.

Raspoloženi su bili i fudbaleri Drine, koji su sa četiri gola u mreži ispratili Slaviju.

Kozara se dugo mućila sa debitantom iz Pilice, ali ipak odbrana Budućnosti poklekla je početkom drugog poluvremena, kada je njihovu mrežu zatresao Aleksandar Malbašić. Uslijedili su zatim golovi Draška Lolića, te na kraju Milana Šikanjića, za ubjedljivih 3:0.

Identičan rezultat viđen je na "Mlakvama", gdje je Sloboda bila bolja od banjalučkog Željezničara.

Izgledalo je da će duel Tekstilca i Borca biti završen najnepopularnijim rezultatom, a onda je Ognjen Krneta duboko u sudijskoj nadoknadi, golom sa "kreča", osigurao trijumf gostima iz Kozarske Dubice.

Gostujući trijumf zabilježili su i fudbaleri Sutjeske. U meču koji je obilovao preokretima, u Doboju su savladali domaću Slogu 3:2, a briljirao je dvostruki strijelac Boško Radović, dok je Dejan Rašević postigao gol u nadoknadi, kojim su Fočaci stigli do drugog ovosezonskog slavlja.