Počela nova sezona m:tel Prve lige RS: Kozari kompletan plijen u Modriči

Gosti uspješniji u duelu nekadašnjih šampiona.

alfa modriča - kozara gradiška 1:3 m:tel prva liga rs 1. kolo Izvor: MONDO/Vladimir Šutvić

Duelom Alfa Modriče i Kozare danas je počela nova sezona u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske, a gosti su sa stadiona "Dr Milan Jelić" odnijeli kompletan plijen.

Nakon odlaska Darija Purića s klupe, nekadašnjeg šampiona BiH preuzeo je mladi stručnjak Miroslav Drinić, koji ipak nije uspio da debituje trijumfalno. Naprotiv.

ALFA MODRIČA - KOZARA 1:3 (0:1)
/Božić 48 - Malbašić 38, Bobić 82, Šikanjić 85/

Gosti su bili bolji rival, poveli u 38. minutu golom Aleksandra Malbašića, uspjeli su domaći da se vrate preko Mateje Bošića, ali su u samom finišu fudbaleri iz Gradiške postigli dva brza gola i stigli do prvog trijumfa u sezoni.

Luka Bobić u 82. minutu najavio je slavlje Gradiščana, da bi tri minuta kasnije Milan Šikanjić, koji se nakon kratkog povratka u Borac, ponovo priključio Kozari, postavio konačnih 1:3.

Preostali susreti uvodne runde nove sezone biće odigrani u subotu. Većina mečeva na programu je od 18 časova, dok se u večernjem terminu od 19.30 sastaju Sutjeska i novjalija u ligi Omarska.

ALFA MODRIČA: Milovanović, Nikić, Kurteši (74. Hasičić), Pljevaljčić (71. Radulović), Božić, Ninković, Trifković, Guskić, Stojanović, Bratić (79. Simić), Đaković. Trener: Miroslav Drinić.

KOZARA: Glišić, S. Veljkić, Bobić, Hamzić, Lolić (85. Ljepojević), Malbašić, Govedarica (46. Šikanjić), Kremenović, Đurić (68. Pepić), Đ. Veljkić (78. Pejić), Runić. Trener: Nedžad Žerić.