STO minuta borbe pod Bijelim brijegom, Malekinušić spasio Zrinjski!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Džoker sa klupe spriječio rekord Tuzla sitija.

mtel premijer liga Zrinjski - Tuzla siti 1-1 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Zrinjski i Tuzla siti odigrali su derbi 6. kola Premijer lige BIH poslijekojeg i jedni i drugi mogu da budu podjednako (ne)zadovoljni.

Gosti iz Siminog Hana su vodili sve do 89. minuta, a onda je džoker domaćih Marija Malekinušić spsio Zrinjski.

Nakon njegovog pogotka derbi Pod Bijelim brijegom se rasplamsao, igralo se čitavih 100 minuta, Zrinjski je krenuo i po drugi gol, ali je ipak završeno bez pobjednika 1:1.

Tuzla siti ipak nije uspjela da upiše i petu pobjedu u isto toliko mečeva i tako postavi novi rekord Premijer lige BIH, ali će svakako biti zadovoljni, s obzirom da su u posljendjim trenucima čuvali rezultat.

Zrinjski – Tuzla siti 1:1 (0:1)
/Malekinušić 89 - Džafić 32/

Prvih 45 minuta utakmice u Mostaru nije ličilo na derbi kakav se očekivao od dvije ekipe u odličnoj formi. Zrinjski je ušao u ovaj meč poslije ispaljene „petarde“ su Banjaluci, a Tuzla siti sa četiri vezane pobjede, ali prvo poluvrijeme donijelo je jedan gol i tek nekoliko prilika.

Zrinjski je imao dobru šansu u 16. minutu kada je Kamenar šutirao, ali pogodio svog saigrača i kapitena, Nemanju Bilbiju.

A onda u 32. Minutu pogodak koji pomalo ide na dušu golmana Kukića.

Bila je to duga lopta za Džafića, Kukić je pomalo bespotrebno istrčao na skoro 30 metara, a Džafić ga lobovao za vođstvo Tuzla sitija.

Poslije samo par minuta Bilbija je imao dobru priliku kada je izbjegao ofsajd zamku, ali je izblokiran u posljednjem trenutku.

Praktično bilo je to sve od prilika sve do posljednjih dvadesetak minuta mela, ne računajući pokušaj Tičinovića pored gola i ut Gavrića u Kukića.

U 70. Minutu Fejzić fantastičnom intervencijom sprečava autogol Mehidića, a dvije minute kasnije Savič je pokušao glavom poslije slobodnog udarca, međutim, lopta odlazi pored gola.

Rezervista Malekinušić u 77. minutu odličnim driblingom u šesnaestercu sam si je stvorio šansu, ali na kraju šutirao preko gola.

Međutim, krenula je ofanziva domaćih, a upravo je on u 89. minutu konačno zatresao mrežu Fejzića.
Jakovljević je u skoku spustio loptu poslije centaršuta, a Malekinušić šutirao odlično iz prvei donio svom timu izjednačenje.

Malo je nedostajalo da Zrinjski stigne i do preokreta, Tuzlaci su se branili i „krali“ vrijeme, zbog čega je meč potrajao i čitavih 100 minuta, nakon čega je sudija Jelič označio kraj – 1:1.